Перейти до основного вмісту

Влада перелякана більше, ніж народ…

Інна Богословська прокоментувала «Дню» звільнення Сергія Льовочкіна з посади глави Адміністрації Президента
18 січня, 21:16
Фото Миколи Тимченка, «День»

Сергій Льовочкін поки ніяк не прокоментував своє звільнення з посади голови Адміністрації Президента та призначення його радником Віктора Януковича.

А от народний депутат Інна Богословська, яку ЗМІ називають креатурою пана Льовочкіна, в розмові з «Днем» пояснила, що, начебто, Сергій Володимирович «знову проявив свою позицію», і за це — поплатився робочим місцем. Мовляв, Льовочкін, як голова АП, не хотів підписувати до друку на офіційному сайті глави держави закони, які ВРУ прийняла 16 січня.

Наприкінці грудня минулого року в інтерв’ю «Дню» Інна Богословська заявила, що рішення нинішньої політичної кризи — в парламенті. Мовляв, на владну команду вже сьогодні-завтра очікує розкол. Утім, події останніх днів показали, що не все так просто…

 - Учора Президент таки підписав ухвалені Радою скандальні законопроекти. Також на сайті глави держави пізно ввечері з’явилася інформація про звільнення з посади глави АП Сергія Льовочкіна та призначення його радником Віктора Януковича. Як ви це прокоментуєте?

 - По-перше, те, що президент так швидко підписав закони (проголосовані Верховною Радою 16 січня – Авт.), а Рибак їх швидко подав – свідчить, що влада зараз страшенно перелякана. Тому вони намагаються залякати людей...

По-друге, команда Партії регіонів розпалася.  Заправляє «молодняк», про який я вже не раз згадувала. Рибак лише виконує роль «скріплювача» беззаконня і того намагання закрутити гайки, перейти до диктатури, яке сьогодні виявляє молода команда «Сім’ї». Інших варіантів немає.

…Сергій Льовочкін знову проявив свою позицію, яку вперше озвучив після розгону Майдану 30 листопада. Але тоді його умовили залишитися. Зараз, очевидно, що він, як голова Адміністрації, не підписував до друку на сайті ці закони (прийняті ВРУ 16 січня – Авт.). Це можна простежити: пізно ввечері у четвер у ЗМІ з’явилася інформація, що Президент підписав закони, але її офіційне підтвердження на сайті оприлюднили лише вчора — разом з указом про звільнення Сергія Льовочкіна. Це означає, що під дозволом на публікацію цієї інформації на сайті глави держави свій підпис поставила вже інша людина, скажімо, виконуючий обов’язки керівника АП.

…Цілком очевидно, що російський фактор почав дуже активно проявлятися в діях влади. Йдеться про текст деяких проголосованих 16 січня законів…

Рибак не мав би направляти ці закони, прийняті з порушеннями регламенту ВРУ, а Президент, знаючи про ці порушення, не мав права їх підписувати.

Заяви Єфремова про те, що у нього є всі підписи регіоналів під цими законами –  неправда. Мені про це точно відомо. Учора Апеляційний суд постановив, що інформація про депутатів, які проголосували за закони в четвер, є таємною. А це означає, що й підписи під цими законами «репресій» теж не покажуть.

Сьогодні ми бачимо абсолютну узурпацію влади. Наступний логічний крок після незаконного повернення Конституції зразка 1996-го року – голосування 16 січня.  

Влада ж хоче, щоб закони існували для всіх, крім неї. Однак такого в Україні ніколи не буде. Суспільство почне протистояти цій владі, при цьому не зважаючи на закони.

 - Як думаєте, чого все-таки слід очікувати далі? Ви були прихильником парламентського методу виходу з кризи. Утім, як бачимо, нічого з цього не вийшло. Радше навпаки – ситуація загострилася.

 - Так як і раніше, я вважаю, що парламентський шлях – єдиновірний. У Партії регіонів є багато людей, яких просто використали. Я думаю, вони вже відчули, що всі ці «репресивні» закони були прийняті й проти них. Їх зробили абсолютними рабами системи, аби змусити назавжди забути про вихід з Партії регіонів.

Проте я впевнена, що такі дії спровокують розкол у Партії регіонів. Це точно відбудеться: зараз, навесні, чи влітку…

Вихід із ситуації тільки один – має з’явитися нова більшість в парламенті, яка матиме ті ж цілі, що й Майдан, і суспільство в цілому. Буде повернена Конституція 2004-го року, президент отримає зовсім інші, скорочені повноваження, міністр внутрішніх справ обиратиметься парламентом, а не призначатиметься президентом. За таких умов зруйнується вертикаль президентської влади, яку збудував Янукович. Після цього мають бути проведені президентські вибори. Якщо ми повертаємося до Конституції-2004, то вибори відбудуться уже восени 2014-го. Утім, не виключено, що вони будуть і раніше. Учора невеличка купа людей під назвою «Сім’я» абсолютно незаконними методами узурпувала владу в Україні і заявила суспільству: ми йдемо проти вас війною.

 - Хто може стати новим главою АП?

 - Я не володію такою інформацією.

 - Як думаєте, чому Льовочкіна призначили радником Президента?

 - Янукович звик залишати біля себе тих, кого образив, чи принизив. Так, наприклад, радниками стала більшість знятих ним губернаторів.

З огляду на дуже «важку категорію» Сергія Льовочкіна, статус радника Президента (після того як Янукович став узурпатором влади) - не той, який визначатиме його дії і майбутнє.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати