Авіакомпанія здійснює автомобільні перевезення
Існує кілька ймовірних причин, чому авіапасажир не зміг вчасно дістатися до місця призначення: людський фактор, погодні умови, технічні негаразди. А якщо авіакомпанія надіслала не той літак, скажімо — замість 48-місного
EMBRA ER RJ 145 інший, 33-місний, — це що? Так сталося 28 квітня з рейсом Z 652 Івано-Франківськ — Київ компанії «Дніпроавіа». До десятка пасажирів, що заздалегідь оплатили свою подорож, залишилися, в буквальному сенсі, за бортом.
В Україні, на жаль, внутрішнє авіасполучення розвинуто погано. Це доволі дороге задоволення, тож кожен, хто використовує такий транспорт, має вагомі причини — комусь терміново треба на роботу, хтось перебуває у відрядженні, у когось призначена зустріч, а може, й не одна, когось чекають фінансові папери, а когось — медичні процедури... До речі, йдеться не лише про громадян України, але й про доволі великий відсоток іноземців, отже, і про частину іміджу нашої держави. Коли заважають погодні умови — тут все начебто зрозуміло, і тому, як кажуть, нема ради. Інша справа, коли тобі просто вказують на двері, бо, вибачте, ви зайві.
Власне, пасажирів злощасного рейсу мала б насторожити трохи дивна процедура реєстрації — працівники аеропорту настійливо запрошували підійти до стійки транзитних пасажирів, а решта мала чекати. Потім пролунало — у літаку залишилося три місця. Тож тих, хто не поміститься, авіакомпанія доставить до Києва автотранспортом. Перша реакція — це якийсь жарт, так не буває. А може, нас пересадять на інший авіарейс, скажімо — зі Львова? Зрештою — для «Дніпроавіа» її репутація щось значить чи ні? Тим часом за збентеженою групою пасажирів збоку спокійно спостерігали правоохоронці «Беркуту» з демократизаторами та кайданками. Вони не знадобилися, що ще раз підтверджує відому думку — уряду та великому бізнесу поталанило з громадянами, а от їм — навряд чи.
Зрештою представник компанії запропонував зробити відмітку в авіаквитках про відмову у перевезенні пасажирів, пообіцяв написати службову записку своєму керівництву та усно вибачився. Принаймні щось. Дивує інше. Про заміну борта, вочевидь, було відомо ще напередодні ввечері — літак відбуває з Борисполя до Івано-Франківська о 20.40. Тобто заміна лайнера сталася раніше. І вже тоді було зрозуміло — біля десяти пасажирів не зможе прибути вчасно до місця призначення. І що робить авіакомпанія за ті кілька годин, що є в її розпорядженні, аби виправити ситуацію? Виявляється, нічого кращого, як зробити кілька дзвінків, забрати насамперед тих, хто летить транзитом, а решті запропонувати автоподорож чи шукати ліпший варіант. Зрозуміло, що інакше розв’язати проблему місцеве представництво своїми силами не могло: міняє літак головний офіс. А він, як видно з результату, виявився байдужим до громадян та гостей України, та, ймовірно, не надто переймався власними зобов’язаннями перед пасажирами.
Тобто маємо черговий приклад елементарної безвідповідальності, хамства та неповаги до людини, що, як не сумно, є, скоріше, нормою, а не винятком для України. Але не хочеться, аби цей приклад, як багато інших, залишився невідомим. Бо не можна з таким погоджуватися та мовчки ковтати зневагу. Можливо, тоді й до нас із часом ставитимуться інакше.
Утім, кожна подія, нехай і неприємна, має свій зворотний бік. Тож дякую авіакомпанії «Дніпроавіа» за несподівану 600-кілометрову подорож та можливість милуватися українськими краєвидами. Літайте внутрішніми авіалініями — отримаєте незабутні автомобільні враження!