Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Дефіцит еліти

02 липня, 00:00

З великим задоволенням прочитав у «Дні» від 18 червня про «круглий стіл» у Національному гірничому університеті (м. Дніпропетровськ). І безумовно права Лариса Івшина, що в Україні немає потужної, міцної еліти в усіх сферах суспільного життя. Хоча, у розумінні Богдана Галя, у нас є еліта у спорті, культурі, науці, але, на жаль, більшість її переманювали раніше у Москву, а зараз — на Захід. Тобто бракує політичної, фінансової та промислової еліти, яка б створила умови, щоб мільйони українців і українок мали працю вдома.

Правий Юрій Шаповал, який цитує Олександра Шумського, що «історія України — це історія політики орієнтації». На мій погляд, це частково від того, що Україна опинилася між імперіями, які намагалися її розшматувати. І треба сказати, що позитивним було те, що Україна зберегла свій народ, мову і культуру. Саме еліта українського народу змогла відновити незалежність. Але чому Україна не досягла тих успіхів, які їй були по силі? Перш за все тому, що, як сказав Ю. Шаповал, «еліта така, яким є суспільство». Тобто, якщо народ зубожіє, вимирає і вироджується, то вимирає і вироджується його еліта.

Доктор філософії Сергій Кримський каже: «Я проти залучення молоді до професійної політики». Він правий, бо досвід у людини у 20—40—60—80 років різний. Також, на мій погляд, в Україні в політиці повинні бути (на різних рівнях) 50% жінок.

Мені здається, має рацію і Володимир Демченко — треба надати можливість 20-мільйонній діаспорі переїздити в Україну, працювати в промисловості та сільському господарстві (а там вимерлі села і бур’янами заросли поля) і бути елітою, у тому числі й політичною.

Слушно висловилася і Ганна Швидько: треба не тільки проповідувати патріотизм і виховувати еліту, а й повсякденним прикладом кожному на своїй ділянці творити добро для України, її народу. Роз’єднання українського народу на Схід та Захід — штучне, і, безумовно, всі громадяни України будь-якої національності розуміють українську мову без перекладача.

Повністю підтримую думку Юрія Шаповала, що «День» — це острівець інтелекту в бурхливому морі різноманітної української періодики. А два проекти «Дня» — «Україна Incognita» та «Дві Русі» — це вагомий вклад у виховання української еліти.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати