ЛИСТ РЕДАКТОРУ
Шановна пані Ларисо!
На зустрічі з Президентом України напередодні виборів (цю зустріч транслював канал «ІСТV») ви висловили дуже цікаву ідею — про те, що Україні необхідно здійснити прорив у якійсь галузі для того, щоб підтвердити своє прагнення до прогресу. Цілком підтримуючи вас, я спробував дещо деталізувати її, і пропоную вам результати цього.
Отже, одним з головних прагнень України (якого, здається, не заперечує ніхто) є прагнення вступити в ЄЕС. Але для цього Україні потрібно зробити дуже багато за достатньо короткий час. Тому Україні потрібно знати історію подібних проривів, щоб на основі цього знання зрозуміти, що потрібно зробити — для того, щоб якнайшвидше досягти успіху.
Як засвідчує історія, один з найграндіозніших проривів у розвитку здійснила Європа. Бувши аутсайдером ще на початках нашої ери, впродовж відносно невеликого (за історичним мірками) часу вона змогла випередити в своєму розвитку інші землі (Близький, Середній і Далекий Схід), не зважаючи на те, що ці регіони мають і більш вигідні природні умови, і значно давніші часові традиції розвитку. Загальновідомо, що основою цих успіхів є європейська наука, і менш відомо, що основою успіху цієї науки є християнство. А це змушений був визнавати навіть Маркс. Відомий його вислів: «Європейські університети почались з християнських храмів».
Зрештою, варто нагадати, що Європа стала майже єдиною частиною світу, на якій християнство стало панівною релігією. Згадайте: дві світові війни почались в Європі після того, як її наука (і суспільство) відкинули християнство.
Сьогодні в суспільному житті Європи (а про науку не варто і згадувати) дуже відчутні антихристиянські традиції. Україні варто було б нагадати Європі, що саме християнство стало основою її успіхів. Їй потрібно привести цілком наукові докази Істинності християнства, для того, щоб надалі ні в кого вже не виникало жодних сумнівів в цьому.
М. КОМУНИЦЬКИЙ, Тернопільська обл. м. Збараж
Випуск газети №:
№190, (2007)Рубрика
Пошта «Дня»