Новорічна анкета «Дня»
Ліна ГАЛАНЗОВСЬКА
1. Своє бачення року 2008 для України я описала в статті «Відновлення історичної Правди — Імператив часу». Я дуже б хотіла, щоб читачі «Дня» прочитали мої думки і поділилися своїми. Для світу Україна залишиться воскресінням пам’яті — 75-ті роковини Голодомору; останнє — руїна політичного і суспільного, аморальність влади, сором і небезпека для держави.
2. а) Онука Северина Демек закінчила школу, почала навчання в Академії права.
б) Поїздки по Україні: в Конотоп — до річниці слави української козацької зброї, в Батурин — столицю гетьмана Мазепи. (Кирило Розумовський був там всього три роки і чотири місяці, сам, як гетьман України, сидів у Петербурзі, здав Україну катюзі Катерині ІІ за маєтності), Новгород-Сіверський, де я, нарешті, відвідала могилу Івана Богуна — гордість України.
в) Вистава А. Жолдака «Lenin Love, Stalin Love» — потрясіння.
г) Воскресіння української пам’яті — книги Голодомору.
3. Дуже освічена, інформативна газета, витримана в дусі патріотизму, не квасного хуторянського, а українського. Цікаві статті — й політичні, і з мистецтва. Календар історичних подій розділити. Події історії України — на першому місці, потім усе інше.
5. Дорогі мої співвітчизники!
Я хотіла б, щоб ми всі стали однодумцями в любові до своєї Вітчизни. Є три речі, яким повинно бути віддане життя — твоя земля, твій народ, твоє серце. Таким було гасло козаків. Пізнавайте себе, своє коріння, свою історію. Воскресіть у собі генетичну пам’ять. Чим більше ви будете знати, тим більше ми зможемо. Нам допоможе тільки наш національний дух і національна ідея. Не чекайте допомоги згори — допомагайте собі самі, не чекайте звільнення від рабства духовного — звільняйтесь самі, як на Майдані, де стояв великий народ. З нами Бог і з нами Україна!
Михайло МИШУРА
1. Україна через злочинну владу втрачає позиції. Вимирає народ.
2. Європа вкотре довела свою корисливість і продажність.
Порадували наші олімпійці. Молодці. Молодці брати Клички! Приємно вразили китайські олімпійці.
Після довгого чекання вдалося придбати компакт-диски записів хору ім. Г. Верьовки та DVD-концерту ансамблю ім. Вірського. За рік пощастило переглянути тільки один український фільм «Наталка Полтавка», та й той о 2-й годині ночі!
3. У «День» мене привела Л. Івшина своїми прогресивними висловлюваннями в одній телепередачі. Газета цікава — майже повністю задовольняє мої запити. Не друкуйте ті листи, де вас вихваляють. Тільки об’єктивні зауваження і побажання.
Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ
1. Рік складний з тенденцією до погіршення. Багато надій, що не виправдалися. Ускладнення міжнародних відносин і погіршення економічного становища. Неприємне враження справило з’ясування стосунків між українськими політиками. Проте міжнародна спільнота визнає Голодомор 1932 — 1933 років геноцидом української нації, отже, визнає і українську надію.
2. На першому місці — відзначення 75-х роковин Голодомору. Сподіваюсь, що вшанування пам’яті мільйонних жертв українського народу, вбитих голодом наших близьких предків сприятиме консолідації української нації. Російсько-грузинська війна засвідчила зростання загрози суверенітету республік колишнього Радянського Союзу й висвітлила, хто є хто в українській політиці. Економічна криза може відкинути наше суспільство назад і змусити знову переборювати вже подолані труднощі.
3. «День», як завжди, виділяється високим рівнем аналітичних статей, патріотичною інтелектуальною позицією. Також викликає інтерес історична тематика. Вітаю започаткування рубрики «Сонячні кларнети». Раджу залучити в автори цієї рубрики поета й історика української пісні Володимира Капустіна.
Випуск газети №:
№4, (2009)Рубрика
Пошта «Дня»