Перейти до основного вмісту

Новий напрям

У «Львівській політехніці» навчатимуть проєктувати, виготовляти та експлуатувати безпілотники
23 травня, 11:02

У навчальному році 2022 – 2023 в Інституті механічної інженерії та транспорту «Львівської політехніки» на кафедрі нафтогазової інженерії та зварювання відкриють нову освітню програму – «Безпілотні літальні апарати» зі спеціальності «Авіаційна та ракетно-космічна техніка». Про це повідомляє Центр комунікацій Національного університету «Львівська політехніка».

У дописі зазначено, що до 1939 року у ЛП активно розвивали напрям літакобудування: «Наш університет став другим у світі, де на початку минулого століття відкрили кафедру аеродинаміки (перша була відкрита в Сорбоннському університеті). Однак із приходом радянського керівництва від літакобудування у Львові вирішили відмовитися».
За словами Олесі Максимович, завкафедрою нафтогазової інженерії та зварювання «Львівської політехніки», процес втілення амбітної ідеї  відновлення літакобудування в ЛП був тривалим.

– Ректор «Львівської політехніки» Юрій Бобало давно мріяв відновити авіаційний напрям, – цитує Центр комунікацій  ЛП Олесю Максимович. – Я зголосилася очолити процес і почала з вивчення суті питання.

Розповідає завкафедрою, що наштовхнув її на думку про безпілотники ексректор Кропивницької авіаційної академії Сергій Неділько, мовляв, на сьогодні це – новий напрям, який буде дуже бурхливо розвиватися найближчими роками: «Хто перший його якісно запровадить у своєму навчальному закладі, той стане лідером на ринку освітніх послуг».

В ЛП схвалили ідею запровадити такий напрям навчання. А 27 квітня 2022 року Міністерство освіти і науки дало на нього дозвіл. Отже, наступного навчального року в ЛП зможуть вчити студентів за новою бакалаврською програмою. В Україні такий напрям навчання є лише в Харківському авіаційному інституті.

– Розраховуємо на велику кількість студентів, – зазначає завкафедрою нафтогазової інженерії та зварювання ЛП. – Невдовзі практично всі виробничі процеси автоматизують – не буде такої галузі, де б не використовували безпілотних літальних апаратів. Це – доставляння різноманітних товарів, моніторинг та контроль із повітря; в аграрному секторі з безпілотників розбризкують хімікати, і, звісно, для військових потреб вони дуже потрібні вже сьогодні. Гадаю, ця галузь розвиватиметься на рівні з ІТ.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День»
Фото умовне (ЛП)

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати