Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Сміливі свідчити»

У Львові відкрили виставку про те, як журналісти змінюють хід війни
22 серпня, 12:16

ГО «Львівський медіафорум» спільно із локацією-партнером ТЦ «Victoria Gardens» пропонує для огляду екмпозицію «Сміливі свідчити» про важливість роботи журналістів і незалежних редакцій у час війни, адже саме вони зробили так, щоб кожна людина могла стежити за подіями в Україні наживо. Про це «День» інформував  «Львівський медіафорум» з уточненням: «Тут зібрані історії Мстислава Чернова та Євгенія Малолєтки, які вибиралися з окупованого Маріуполя під обстрілами; редакції The Kyiv Independent, чиї тексти цитують політики у всьому світі; видання «Суспільне. Донбас» та «Суспільне. Херсон», чиї репортери залишаються на окупованих територіях, тощо. Історії, які нагадують про те, що справжня журналістика має значення».

«Давайте чесно: ми рідко думаємо про те, як до нас потрапляє інформація, – цитують у «Медіафорумі» куратора виставки Олесю Кіцанюк. – А за цим всім – цілодобова робота журналістів: фіксерів, документалістів, воєнних репортерів, інтерв’юверів тощо. Робота, яка має свою ціну: наразі відомо про 33-х загиблих журналістів».

Виставка має дві мультимедійні компоненти. Перша – аудіостенд, реалізований у співпраці із медіа «The Ukrainians», де можна почути особисті свідчення тих, хто знімає та записує історії на передовій і в тилу, веде ефіри з укриттів, а також тих людей з медіа, які долучилися до лав ЗСУ. У проєкті використано аудіофрагменти з подкасту «Тут-і-тепер», створеного Українським ПЕН у межах Премії імені Георгія Ґонґадзе спільно із The Ukrainians Media.

Друга компонента – тест «Keep calm and don't panic. Яка ваша роль у харчовому ланцюжку інформації», реалізований спільно із «Детектор медіа». «Інформація – це їжа для мозку, – вказано в описі тесту. – Її якість та різноманіття можуть впливати на ваші думки, стан та настрій. Ми не МОЗ, але запевняємо, що надмірне споживання неякісної та маніпулятивної інформації може зашкодити вашому здоров’ю – провокувати агресію чи навіть панічні настрої…».

Виставка «Сміливі свідчити: як журналісти змінюють хід війни» відбувається у межах проєкту «Якісні медіа для вразливих аудиторій», який реалізує ГО «Львівський медіафорум» за підтримки Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності та розвитку Великої Британії.

Відвідати виставку можна до 1 вересня (з 10.00 по 22.00) у Торговельному центрі Victoria Gardens (вул. Кульпарківська, 226А). Вхід – вільний.

Фото «Львівського медіафоруму»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати