Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Яким має бути захист на фронті: класи

10 грудня, 16:07

Вся амуніція для військових відрізняється за класом захисту. В кожній країні типологія різна. Ви можете купити товари для військових на сайті https://ukrdef.com.ua/  — постачальник пропонує гарні елементи захисту за низькими цінами. Але що треба враховувати, купуючи бронь для військових?

Клас кулестійкості

 

Витримка від куль у кожній країні своя. В Україні використовують стандарти ДСТУ. За кордоном частіше наявна класифікація NIJ, що відповідає стандартам НАТО. Щодо кулетривкості можна провести приблизні паралелі між американськими класами й нашими: клас III NIJ відповідає 4 ДСТУ, а IV NIJ — нашому 6 ДСТУ. Саме шостий клас в Україні є найкращим.

Все це тільки приблизно, адже тестують кулетривкість різними засобами, за різних умов. Показник залежить від типу кулі, її калібру та швидкості. Впливають на це дистанція пострілу, кут влучання тощо.

Стійкість до уламків

 

Є певні стандарти щодо утримання уламків. Їх вимірюють у швидкості м/с, за якою тільки половина уламків проб’є матеріал. Наприклад, є клас F5 матеріалу, є вісім уламків, що летять зі швидкістю 600 м/с. За таких умов тільки половина уламків проб’є бронь. Якщо швидкість менша, то матеріал витримає більше уламків. Коли вони летять із більшою швидкістю, то й більше проб’ють броню.

Класи захисту броні

 

Рівень захисту броні залежить від того, де саме ви будете знаходитися. Що ближче до фронту, то краще має бути екіпірування. Класи захисту для різної амуніції:

 

• бронежилети — для воєнного стану він має бути III А за стандартами НАТО, проте плити, що вставляються в нього, мають бути класу IV за NIJ;

• бронеплити — вони мають відповідати класу 6 за ДСТУ або IV за NIJ, виготовлятися з кераміки;

• шоломи — за наявних моделей потрібні ті, що мають захист NIJ — III А.

 

Бронеплити з металу чи бойової броні недостатньо захищають або важать забагато. У плитоносок немає захисту. Вони просто призначені для носіння бронеплит.

Отже, захист військових має бути максимально міцним і надійним. Орієнтуйтеся на вказані параметри за українськими чи іноземними стандартами.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати