Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Актуальна музика»: синтез традицiї та експерименту

25 березня, 00:00

Двічі на місяць мають намір проводити «Вечори «актуальної музики» організатори проекту «Галерея Фрібітс». Перший вечір відбувся минулої суботи в галереї «Лавра».

Засновники й організатори проекту — «Мюзік центр», «LAV STUDIO», за підтримки «Тошиба баттериз» репрезентували програму, в якій спробували об’єднати джазовий авангард України з творами новозеландського художника Хеміша Райта.

«Актуальна музика» (живий звук) — напрямок, який поєднує інструментальний авангард, що розвивається в основному як клубна музика, з виступами перед нечисленною аудиторією колег і поціновувачів, що додає їй багато в чому характеру музичної лабораторії. «Галерея Фрібітс» збирається популяризувати цей напрямок, включаючи в такі «зустрічі у вузькому колі» і популярну музику, і сучасне образотворче мистецтво. Фактурні експерименти новозеландського художника, котрий майже півроку працював у Києві та Львові, щонайкраще відповідали вільній імпровізації музикантів. Хеміш використовує багато, здавалося б, непоєднуваних компонентів: цемент і віск, дерево і нейлон, пісок і олію — створюючи композиції водночас і вибухові, і камерні. Він багато подорожував, але тільки в Україні, за його словами, знайшов місце, де присутня деяка «плодоносна сила». Він вважає, що українські митці, з творчістю яких він грунтовно познайомився в цей приїзд, — більш вільні і експресивні, аніж їхні західноєвропейські колеги.

Сам же музичний вечір, пройшовши все ж у досить вузькому колі шанувальників, був не стільки авангардним, скільки стильним. До честі організаторів і музиканти (попри прикру відсутність груп «Грін-Грей» і «ВВ», популярних тем було якраз стільки, щоб підкреслити достоїнства джазових), і ді-джеї (котрі вмiло і доладно оформляли музичні композиції) створили чудову атмосферу довіри до смаку глядачів і слухачів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати