Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Динамо» їде за перемогою...»

08 грудня, 00:00

Ігор Жеділягин з відділення АFP у Ліллі (50 кілометрів від Ланса), з яким ми вчора зв’язалися по телефону, не сумнівається в тому, що українцям доведеться битися з французами при переповнених трибунах, які пристрасно підтримуватимуть свого чемпіона, бо вільних квитків у продажу вже не залишилося. Що до преси, то не пожаліли місця на своїх шпальтах видання після вражаючої перемоги «Ланса» над «Арсеналом» на «Уемблі». Так, перша сторінка одного з чисел популярної газети «Екіп» вийшла в червоно-жовтих (символізуючих кров і золото) тонах французького клубу з фото Дебева на передньому плані. Забитий «Лансом» м’яч супроводить редакційний текст. «Перемога над «Арсеналом» на «Уемблі» залишиться подвигом, вписаним «золотими» літерами в історію клубу. Підопічні Даніеля Леклерка розпочали цей матч з обережністю й холоднокровністю — саме тими якостями, які необхідно буде продемонструвати 9 грудня у зустрічі з киянами, щоб забезпечити собі перемогу й вихід до чвертьфіналу».

На думку оглядача газети Франка Камели, «після такої демонстрації прагнення до перемоги й динамічності гри футболісти «Ланса» можуть тепер думати про чвертьфінал. Неможливе стало можливим: ніколи ще раніше французька команда не перемагала на «Уемблі». І це тим більше приємно, що «Ланс» у цьому сезоні показує нестабільну гру в національному чемпіонаті, а в Лізі чемпіонів вирізняється надзвичайно вичікувальною тактикою. «Ланс» раптово перетворився на команду-мрію, здатну перемагати в ситуаціях, коли на карту поставлено все. Цей цілком заслужений подвиг висунув нашого чемпіона в число фаворитів групи. Навіть враховуючи, що на поле не вийдуть Роль, Сікора та Верель, гра обіцяє бути дуже складною для «Динамо». Обом командам доведеться тяжко».

Водночас наводяться слова наставника англійців Арсена Венгера: «Ми пропустили гол з офсайду. Сумно й тяжко погодитися з поразкою від суперника, далеко не найсильнішого в групі». Загалом-то погоджуючись з тим, що «переможний гол «Ланса» було забито з подвійного (Елуа, Дебев) положення поза грою», французька преса відмічає при цьому прекрасну гру свого клубу й закономірність його перемоги. На думку ж наставника «Ланса» Даніеля Леклерка, успіх його підопічних у матчі з «Арсеналом» став можливий насамперед завдяки тому, що вони бездоганно виконали тренерський план на гру.

А ось висловлювання на сторінках французької мас-медіа гравців «Ланса».

Півзахисник Сіріл РОЛЬ: «Проти «Арсеналу» «Ланс» провів один з кращих матчів у сезоні. Все, що було задумано до гри, ми зуміли здійснити на полі. Останнім часом ми відчули прогрес у своїй грі, тому матч з «Динамо» буде великим фіналом і справжнім святом для уболівальників всього регіону. У нас є можливість пробитися до чвертьфіналу, і ми постараємося скористатися нею сповна».

Нападаючий Ваньо Елуа: «9 грудня нам потрібно буде закінчити справу, успішно розпочату на «Уемблі». Трибуни «Фелікс Боллар» допоможуть нам перемогти».

Півзахисник Мікаель ДЕБЕВ: «Ми з оптимізмом дивимося на результат поєдинку з «Динамо». Нам лише треба підтвердити закономірність свого успіху на «Уемблі» і довести, що гра нашої команди набула нині інших вимірів».

Минулої п’ятниці відбувся матч «Ланса» зі «Страсбургом».

Леклерк виставив на гру наступний склад: Варнюз, праворуч Сікора, «ліберо» Маньє, передній захисник Ізмаель, зліва Роль; середню лінію склали Дальмат, Шміцер, (Морейра, 67), Ньярко і Дею (Елуа, 56), атакуючі обов’язки виконували Нума (Фое, 76) і Верель. Упевнена перемога «Ланса» — 3:0 (Шміцер, 50, Ньярко, 55, Елуа, 79) викликала нову оптимістичну хвилю у французькій пресі. «Тепер вже ні в кого не повинно бути сумнівів у тому, що «Ланс» вийшов на той рівень гри, який він демонстрував у минулому сезоні, стаючи чемпіоном країни, — констатує «Ля вуа дю нір» («Північний голос») у статті, під заголовком «Нехай Київ приїжджає. «Ланс» готовий». — Нарешті, гравці почали забивати так, як вони це вміють робити...».

Звертається увага на присутність на полі футболістів, які не зможуть зіграти проти «Динамо». З цього приводу «Екіп» висловлює деякі сумніви: «Будучи вимушеним проти «Динамо» змінити склад, чи зможе Леклерк при цьому втримати якість гри?..»

До речі, доля Тоні Вереля, котрий забив у Києві і зробив дві голеві передачі у грі зі «Страсбургом», повинна була остаточно вирішитися в понеділок у Женеві, куди вирушила делегація «Ланса». Цікаво, що агентство «Франс-пресс» напередодні не мало сумнівів у тому, що «Верель зіграє проти «Динамо», адже в інциденті з Лі Діксоном він виявився безвинною жертвою».

Оглядач Ален де Шрайв упевнений, що УЄФА скасує своє попереднє рішення про дискваліфікацію Вереля, мовляв, «у «Ланса» більш аніж досить доказів його невинності». Цікаво, що при цьому абсолютно не надається значення тому факту, що в УЄФА не практикується зміна прийнятих раніше рішень. У цьому плані звертає на себе увагу заголовок одного з матеріалів, вміщених в «Екіп»: «Ланс» — чемпіон? «Ланс» — це шоу!» Матч «Ланс» — «Динамо» розцінюється як фінал року.

Віддаючи «Лансу» пристойні шанси для виходу до чвертьфіналу, французька преса нагадує, що не все ще втратив і «Панатінаїкос», але запевняє, що переможець групи визначиться саме в Лансі. Причому про можливості «Динамо» французька преса висловлюється вельми шанобливо.

«Екіп»: «Динамо» було спекотно. «Панатинаїкос» може кусати лікті. Передувавши в рахунку, греки пішли в глуху оборону, щоб у кінцевому результаті поступитися... «Динамо» перевершило «Панатінаїкос» за всіма статтями і буде дуже серйозним суперником для «Ланса». Успіх французів на «Уемблі» жодним чином не применшує шанси українців на вихід у чвертьфінал. «Динамо» їде до Ланса за перемогою...».

№235 08.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати