Кожен жартує, як уміє
Американське видання The Museum of Hoaxes (опубліковано на сайті inosmi.ru) склало список кращих, на їх погляд, «приколів». Деякі з них пропонуємо вашій увазі.
КОЛЬОРОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ
1962 року у Швеції був тільки один телевізійний канал, який здійснював чорно-біле віщання. В одному з випусків новин виступив технічний фахівець каналу, який повідомив, що завдяки новій розробленій технології усі глядачі можуть швидко та легко зробити так, що їх телевізори стануть кольоровими. Все, що їм треба зробити — це натягнути нейлонову панчоху на телеекран. Як повідомляється, сотні тисяч телеглядачів (iз семимільйонного населення країни) повірили цьому жарту. А насправді кольорове телемовлення у Швеції з’явилося 1 квітня 1970 року.
ГАРЯЧОГОЛОВІ БЕЗПАНЦИРНІ КРИЖАНІ ЧЕРВ’ЯКИ
1985 року у квітневому номері журналу Discover було оголошено, що вельмишановний біолог Апріл Паццо, який займається дослідженням дикої природи, відкрив у Антарктиді новий вид: гарячоголові безпанцирні крижані черв’яки. Ці дивні створіння мали на головах кісткові пластини, які завдяки численним кровоносним судинам нагрівалися до високої температури, дозволяючи їм на високій швидкості пробиратися через товщі льоду. Вони використовували цю особливість для полювання на пінгвінів, розплавляючи під ними лід та нападаючи на них після того, як ті падали в отвір, який утворився. Провівши тривалі дослідження, лікар Паццо висунув теорію, згідно якої гарячоголові черв’яки могли бути причетними до таємничого зникнення дослідника Антарктиди Фiлiпа Пуассона у 1837 році. «Для крижаних черв’яків ми, можливо, нічим не відрізняємося від пінгвінів», — цитував журнал його слова. На цю статтю прийшло стільки листів з відгуками, скільки не приходило на жодну із статей протягом усього періоду існування журналу.
ПОБУДОВА ПЛАНЕТ В ОДНУ ЛІНІЮ ЗМЕНШУЄ СИЛУ ВАГИ
1976 року англійський астроном Патрік Мур оголосив по BBC Radio 2, що о 9.47 ранку станеться рідкісна астрономічна подія, ефект якої слухачі зможуть випробувати на собі, не виходячи з будинків. Планета Плутон пройде за Юпітером, що викличе тимчасову гравітаційну взаємодію, яка вступить у протидію із силою ваги Землі та зменшить її. Мур сказав слухачам, що якщо вони підстрибнуть у повітрі в той момент, коли станеться ця гравітаційна взаємодія, то вони відчують щось на зразок почуття польоту. Коли настала 9 година 47 хвилин, на радіостанцію почали дзвонити сотні людей, яким пощастило це відчути. Одна жінка навіть повідомила, що вона та її одинадцять друзів піднялися зі своїх крісел та пролетіли навколо кімнати.
КРЕМВАКС
1984 року, у кам’яну еру інтернету, в мережі Usenet з’явилося повідомлення, в якому йшлося, що Радянський Союз приєднується до системи телеконференцій Usenet. Для багатьох це стало шокуючою новиною, оскільки більшість людей вважали, що під час «холодної війни» такий зв’язок неможливий з міркувань безпеки. Повідомлення прийшло від Костянтина Черненка (з адреси chernenko@kremvax.UUCP), який пояснював, що Радянський Союз хоче приєднатися до мережі, щоб «мати можливість вести відкриту дискусію з американцями та європейцями». Повідомлення викликало море відгуків. За два тижні справжнiй автор листа зізнався, що це був розиграш. Вважається, що ця історія була першим розиграшем в інтернеті.
ВИХІД В ІНТЕРНЕТ У НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ
Стаття Джона Дворака у квітневому номері журналу PC Computing за 1994 р. була присвячена законопроекту, направленому в Конгрес. Проект забороняв використовувати iнтернет у стані алкогольного сп’яніння, а також обговорювати питання сексу у відкритій всесвітній мережі. Законопроект був під №010494 (тобто 01.04.94р.), а в якості автора зазначено Вокаруд Нед (День дурнів навпаки). У статті повідомлялося, що ФБР мало намір використати даний законопроект для узаконеного прослуховування телефонних ліній тих громадян, які «вживають та зловживають алкогольними напоями» під час виходу в iнтернет. Схвалення законопроекту в парламенті США, схоже, сумніву не викликало, оскільки «ніхто не хоче, вийшовши в iнтернет, спілкуватися з алкоголіками та зазнавати сексуального насильства в мережі» У статті давалися пояснення відносно того, що стало причиною створення законопроекту. «Автор законопроекту №010494 певна компанія Information (буквально: інформаційна дорога — пер.)... Розумію, наскільки безглуздо це звучить, але у Конгресі вважають, що їхати дорогою в стані алкогольного сп’яніння недобре, незалежно від того, чи це автошлях, чи інфошлях». Ця стаття викликала таку хвилю обурених телефонних дзвінків до Конгресу США, що в канцелярії сенатора Едварда Кеннеді були вимушені опублікувати офіційне спростування з приводу того, що згідно з чутками, він був ініціатором законопроекту.
Випуск газети №:
№60, (2008)Рубрика
Тайм-аут