Кращі... кіновбивці
The Times намагалася з’ясувати, чому вони приваблюють глядачів![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20080514/482-8-2.jpg)
Один із найпопулярніших образів, експлуатованих кінематографом, — холоднокровний убивця. Взяти хоча б непереможного і непохитного Борна чи чарівного та сексуального Джеймса Бонда. Сумний кілер із «Леона» викликає симпатію та співчуття, а безстрашні Нікіта і Чорна Мамба є уособленням жінок, здатних постояти за себе. Кіноіндустрія так пристрасно любить кілерів, що їх полюбили і глядачі. Шанувальникам кіно подобається смертельна впевненість, стиль і сила найманців повідомляє inopressa.ru, посилаючись на газету The Times, яка публікує рейтинг 10 кращих убивць в історії кіно.
Філіп Рейвен (актор Алан Ледд) «Зброя для найму» (1942 рік)
Алан Ледд потрапив із виконавців епізодичних ролей у другорозрядних фільмах до числа зірок першої величини завдяки одній лише «Зброї для найму». У картині за твором Грема Гріна про продаж таємниць отруйного газу він зіграв надзвичайно жорстокого вбивцю. Його Рейвен — бандит, який ніколи не розкаюється, він анітрохи не соромиться стріляти в жінок (чи бити їх) і в чоловіків. Для нього в порядку речей прибирати всіх свідків убивства, включаючи поліцейських. Проте тогочасна кіномораль вимагала, щоб Рейвен виглядав хоч трохи людяним — тому його наділили любов’ю до кішок і життєписом, де згадувалося, що в дитинстві його била тітка.
Леон (актор Жан Рено) «Леон» (1994 рік)
Роки вбивств і самотності залишили відбиток на вдачі змученого вбивці з Нью-Йорка Леона. Його найкращий друг — фікус, а у вільний час його третирує 12-річна сирота Матильда. Незважаючи на все це, зі своїми жертвами Леон розправляється зі смертельною ефективністю. Глядачі добре запам’ятали сцену, коли він звішується зі стелі й починає стріляти відразу з двох пістолетів.
Джеф Кастелло (актор Ален Делон) «Самурай» (1967 рік)
Ввічливий Кастелло у виконанні Делона став зразком для наслідування. Він жив один і тримав співочого птаха, присвячуючи себе вивченню бусідо, а до всіх контрактів ставився з неприхованою пасивністю. Вбивав він досить рідко: витративши на початку фільму багато часу на єдиний замах, він потім велику частину картини проводить у бігах. У будь-якому випадку, його фетровий капелюх і плащ були наповнені паризьким шиком.
Шакал (актор Едвард Фокс) «День Шакала» (1973 рік)
Едвард Фокс привніс до жанру певну джентльменську поважність — настільки аристократично він зіграв автора замаху на президента Франції де Голля. Шакал у виконанні Фокса виживає завдяки підробленому паспорту, чарівливості та гвинтівці, з якої розносить кавун з 200 ярдів.
Нікіта (акторка Анн Парійо) «Її звали Нікіта» (1990 рік)
Прародителька всіх озброєних дівчат-убивць, які пішли її шляхом. Нікіта у виконанні Парійо стала справжнім відкриттям доби пост-панку, ледве з’явившись на екрані в блискучому та дикому бессонівському трактуванні «Пігмаліона». Спочатку вона з’являється, як героїнова наркоманка з шаленим поглядом, а потім загадковий суперагент Генрі Гіггінс (Чекі Каріо) перетворює її на витончену та сексуальну машину для вбивства.
Її менш динамічний бойфренд Марко (Жан-Юг Англад) звичайно ниє, чекаючи її біля дверей туалету, поки дівчина вбиває якогось іноземного урядовця з потужної снайперської гвинтівки. Образно кажучи, Нікіта стала матір’ю майбутніх фатальних красунь — з ігор Tomb Raider і Resident Evil, фільмів «Довгий поцілунок на ніч» і «Інший світ», мультфільму «Еон Флакс» і телесеріалу «Шпигунка».
Наречена (акторка Ума Турман) «Убити Білла» (2003 рік)
«Наречена» у виконанні Турман у двох серіях «Убити Білла» залишає за собою кривавий слід. Здебільшого вона одягнута в жовтий комбінезон, як колись носив Брюс Лі. Вона — обшукана учасниця загону «гадюки-вбивці», гордість режисера Квентіна Тарантіно. Як би там не було, вона знищує 88 божевільних бандитів і позбавляє єдиного ока свою суперницю, яку грає Деріл Ганна.
Пес-привид (актор Форест Вітакер) «Пес-привид: шлях самурая» (1999 рік)
Найкраще Пес-привид уміє непоміченим проникати в будинки і йти звідти. Проте герой трилера Джіма Джармуша більш комфортно почуває себе з голубами на даху, де читає «Книгу самурая», або коли базікає про всяку нісенітницю зі своїм найкращим другом — продавцем морозива, який говорить лише французькою.
Антон Чігур (актор Хав’єр Бардем) «Старикам тут не місце» (2007 рік)
Вбивця, якого зіграв Хав’єр Бардем у екранізації роману Кормака Маккарті, безсумнівно, один із найстрашніших кілерів на кіноекрані. У той час як інші вбивці — суперечливі фігури, Чігур — психопат, він не рефлексує, не боїться і ні про що не жаліє. Максимум, на що він спроможний, — це подражнити співрозмовника запитанням: «Що найбільше ти програвав у орлянку?».
Вінсент (актор Том Круз) «Співучасник» (2004 рік)
Незважаючи на сивіюче волосся, ідеальний костюм і доступну філософію експромту («Імпровізуй, підстроюйся під оточення, сказав Дарвін. А, ні, це з «Іцзін» — ну та це все одно!») в образі кілера Вінсента з трилера Майкла Манна є щось дуже крузівське. Центральною стає сцена, коли невдаха-таксист Макс (Джеймі Фокс) везе його Лос-Анджелесом. Вінсент виявляє таку рішучість і прагнення до мети, які, як і сам Круз у цій картині, виглядають вельми зловісно.
Джеффрі (актор Чоу Юн-Фат) «Убивця» (1989 рік)
Емоційний убивця-поет, любитель зависнути в повітрі в уповільненій зйомці та стріляти з двох пістолетів. Він випадково позбавив свою подругу зору на останньому завданні. Тепер, щоб заробити грошей на пересадку рогівки, йому лише потрібно покласти всіх гонконзьких мафіозі і не попастися впертому детективу Лі, якого виконує Денні Лі.
Випуск газети №:
№82, (2008)Рубрика
Тайм-аут