Квіти з Червоної книги... на продаж
Екологи зафіксували в Києві місця торгівлі ірисами сибірськими — правоохоронці не реагуютьТема ірисів сибірських раптом виявилася гарячою в екологічній спільноті. Минулими вихідними ці рослини, занесені до Червоної книги, продавали в Києві на стихійному ринку біля станції метро «Героїв Дніпра». Це те, що вдалося зафіксувати екологові-активісту Олександрові Соколенку, бо точок продажу значно більше. Чоловік звернувся до міліцейського патруля. Однак правоохоронці на звернення еколога не відреагували. «Працівник міліції своєю поведінкою демонстрував небажання реагувати на звернення. Наводив безглузді аргументи типу того, що торговці самі вирощують квіти на своїх городах, нікому не заважають, операція «Первоцвіт» уже завершилася, і всіляко виправдовував стихійних торговців», — розповідає Олександр Соколенко.
Цього року операція «Первоцвіт» тривала до кінця травня, колізія з ірисами трапилась якраз останнього дня весни, тому правоохоронці мали б відреагувати на звернення активіста. Проте навіть якби був інший час, реакція мала б бути іншою: адміністративний штраф, складання протоколу та вилучення квітів. За словами Олександра Соколенка, немає різниці, у який час звертається громадянин до міліцейського патруля, бо за стихійну торгівлю мають карати цілий рік, а тут ще й об’єктом продажу стали квіти, занесені до Червоної книги. До речі, зараз саме пік цвітіння ірисів сибірських. І пік їхнього продажу. Як пояснює еколог, їх можна знайти навіть у Києві, місця називати не будемо, у даному разі — з екологічних міркувань.
«За торгівлю з рук у невстановленому місці правоохоронці повинні складати протокол за статею160 адміністративного кодексу, яка передбачає штраф. У 50% випадків, коли я викликав міліцію, реакція була більш-менш адекватною, мене вислуховували, при мені принаймні затримували людину, не знаю, що там далі відбувається, чи складають протокол, чи беруть хабар і відпускають. Але в іншій частині випадків ніхто не чіпає цих людей, бо зранку по 10 — 20 гривень торговці заплатили за місце, а міліція тоді їх покриває», — додає Соколенко.
Щоб довести справу до кінця, активіст учора звернувся з листом до ГУ МВС України в м. Києві з вимогою дати належну оцінку такому виконанню обов’язків підлеглих. Олександр Соколенко пригадує випадок, як біля станції метро «Олімпійська» продавали підсніжники, тоді попросив міліціонера затримати торговця, однак правоохоронець почав погрожувати: якщо буде втручатися, проти активіста порушать справу. Тож яка буде відповідь на звернення еколога, спрогнозувати нескладно. Хотілося б помилятися...