Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Київська школа» прибере ментальні кордони

У столиці розпочався масштабний мистецький проект
09 вересня, 17:37
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Основна локація Київської міжнародної бієнале 2015 «Київська школа» — Будинок одягу. Також різні події будуть відбуватися у Національному художньому музеї України, Будинку художника, Центрі візуальної культури, Національному центрі імені Олександра Довженка, університеті «Києво-Могилянська академія», столичних галереях. Частина заходів програми відбудеться у Берліні, Празі, Тбілісі, Відні та інших європейських містах. «Київська школа» — незалежний проект кураторів з Австрії Ґеорґа Шоллхаммера та Хедвіґ Заксенхубер і київського Центру візуальної культури.

«Міжнародна бієнале об’єднує митців, інтелектуалів, громадські ініціативи та інституції України, Європи та світу. Бієнале спрямоване на створення альтернативного публічного простору для рефлексії, долання кордонів, створення нових зв’язків у часи війни», — заявляють організатори в описі проекту. «Київська школа» — це виставки і перформанси, покази фільмів, мультимедійні експерименти та трансляції, навчання і проведення досліджень. Основне завдання проекту — відкрити канали мистецького та інтелектуального обміну.

Під час бієнале діє шість шкіл: реалізму, самотності, пейзажу, образу і доказу, переміщених осіб, викраденої Європи. Остання спрямована на переосмислення базових понять європейського проекту, учасники будуть досліджувати теми пострадянського становища і європейської інтеграції, конфлікту історичних пам’ятей і переформування війни.

Глобальний культурний вплив українського авангарду ХХ століття — важливий акцент «Київської школи». Так, у рамках бієнале Національний художній музей України представив відеоінсталяцію Вільяма Кентріджа «Я не я, кобила не моя». Це — вісім анімаційних сюжетів, які базуються на авторській сценографії до опери Дмитра Шостаковича «Ніс». Робота досліджує візуальну мову радянського конструктивізму і стосунки людини і політичного режиму. Інсталяція Кентріджа взаємодіє з лінією авангарду в постійній експозиції музею, тому проект доповнили графічними творами самобутнього українського митця Анатолія Петрицького.

Бієнале «Київська школа» триватиме до 1 листопада. Детальна інформація про події є на сайті проекту — theschoolofkyiv.org.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати