Лувр збентежений забороною показу картини російського митця
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20100930/4176-8-4.jpg)
Для виставки сучасного російського мистецтва «Російський контрапункт», яка відкриється в Луврі 14 жовтня в рамках «Року Росії у Франції», було відібрано чотири картини митця Авдія Тер-Оганьяна. Проте кілька днів тому відправку картин до Франції було заблоковано, бо одна з картин, «Радикальний абстракціонізм № 8» «не до вподоби російській владі», зазначає інформаційна агенція AFP.
Картина є чорним прямокутником на червоному тлі з невеликим білим колом, напис під композицією такий: «Цей твір закликає до посягання на життя державного діяча В.В. Путіна з метою припинення його державної та політичної діяльності».
Раніше російські мережеві ЗМІ повідомляли, що Міністерство культури та Росохранкультура «не пустили» до Франції твори скандально відомого художника-абстракціоніста.
Дирекція Лувру в курсі щодо ухвали російського керівництва заборонити відправку до Франції цього твору, повідомляє AFP. Французький національний музей до інциденту поставився вкрай серйозно. Керівництво музею «обдумує дії, які повинні бути вчинені після цієї ухвали», повідомили в дирекції Лувру. Наразі Лувр ухвалу російської влади ніяк не коментує.
27 вересня радіостанція «Эхо Москвы» повідомила, що семеро російських митців відмовилося від участі у виставці сучасного мистецтва в Луврі на знак протесту проти дій Міністерства культури Росії.
Серед художників, які відмовилися від участі в російській виставці в Парижі, Юрій Альберт, Андрій Монастирський, Ігор Макаревич, Віталій Комар, Вадим Захаров, Юрій Лейдерман і Валерій Кошляков.
Раніше до митців-учасників виставки звернувся з відкритим листом сам Авдій Тер-Оганьян, закликавши їх бойкотувати виставку в Луврі у зв’язку з ухвалою урядовців. «Ми постійно стикаємося з подібними проблемами, коли вже пізно — коли Єрофеєва вже судять, а Мавроматі (художник Олег Мавроматі, який перебуває в Болгарії й якого звинувачують у розпалюванні міжнаціональної та міжрелігійної ворожнечі, в образі почуттів віруючих згідно з частиною 2 статті 282 КК. — прим.) вже виявився нелегалом. Знаю це по собі», — написав Тер-Оганян у своєму блозі.
Напередодні мережеве видання Gzt.ru повідомило, посилаючись на слова директора Державного центру сучасного мистецтва (ДЦСМ) Михайла Міндліна, що «ні Міністерство культури РФ, ні Росохранкультура вивозити роботи Тер-Оганьяна до Парижа не забороняли», і взагалі, «ніхто цього не забороняв».
Випуск газети №:
№176, (2010)Рубрика
Тайм-аут