Молодь обирає вітчизняних «зірок» та виробників...
I на майданi Незалежності можна проводити акцiї, що не суперечать доброму смакуДля початку варто визначитися, де було це свято. Адже сцен в ті дні було багато, різних і скрізь, де тільки можна було їх вмістити. Одні маскували під Голлівуд, інші взагалі ніяк не маскували, створюючи ефект «невимушеного індастріалу». З деяких сцен так само невимушено чомусь поривом вітру зривало дах, ставлячи під загрозу життя всесвітньо відомих рок-метрів Uriah Heep, які, зі словами «f... stage», відмовились виступати, але потім передумали і (чомусь разом з «Арією», «Агатою Крісті» та «Чайфом») готували плацдарм для перемоги українського боксера Віталія Кличка.
Так от, тих, у кого в ті дні теж знесло «дах», від такої кількості заліза, орієнтуємо в часі та просторі — концертна програма до Дня молоді під назвою «Ти молодий і цей день для тебе!» проходила 27 червня на сцені на майдані Незалежності з боку фонтана. Організаторами акції виступили Київська міська державна адміністрація та Управління у справах сім'ї та молоді.
Те, що остання неділя червня — День молоді, знають всі, як молоді духом, так і звичайно ж віком. Дивно, що цього не знали чи недооцінили організатори «Рок-Києва», які на цей самий день підготували головний сюрприз фестивалю — «Металіку». Ми утримаємося від будь-яких подальших коментарів щодо відсутності звичної для таких концертів аудиторії, залишивши цю справу музичним критикам та аналітикам від шоу-бізнесу. На жаль, енергетика цієї всесвітньо відомої легенди року розчинялась серед порожніх трибун і доходила до декількох тисяч глядачів і це не можна було не помітити. Натомість на майдані Незалежності ця сама енергетика знайшла свою стихію. Вона (енергетика) зароджувалась на сцені та через потужні динаміки розліталась на всі боки, відбиваючись від пострадянських монументальних будівель та готелів, що височать на головній площі столиці, розчиняючись у душах та мізках молодої генерації. Остання миттєво відповідала морем емоцій та задоволення. І процес тривав, поки не дійшов резонансної точки і вибухнув морем зірок феєрверку на нічному небі над головами десятків тисяч молодих киян та гостей міста.
Якщо ви там були, то це відчули і побачили, а якщо ні, то, маючи хоч трохи фантазії та знаючи музику українських модних гуртів та виконавців, зможете це уявити. Отже, все по порядку і трохи коментарів.
Лірник неквапливо пробирався серед натовпу і прямував на сцену. Звуки ліри налаштовували на якусь романтичну, навіть трохи ностальгічну ноту.
Ліра!? Невже це наш національний музичний інструмент — увесь світ в захопленні від шотландської волинки, а в нас є свій рідний і за звучанням навіть кращий, більш душевний якийсь. Не чули? Багато втратили.
За хвилину до звуків ліри приєдналися електронні звуки (та ще з чотирьох «вертушок» DJ's Afterwork). Симбіоз речей, які, здавалось, не можна поєднати, виявився неповторним і насиченим. Не чули? Втратили ще більше.
Неофолк — Катя Чілі. Так, в Україні існує така музика, музика, яка поєднує в собі прадавній український мелос і сучасне звучання та ритміку. Музика, що переносить тебе на кілька століть назад і водночас на кілька століть вперед.
Реггі — звичайно ж, екзотичні й унікальні в своєму роді The Вйо. Тільки вже з групою.
Альтернатива — дуже хороша річ, особливо коли вона є. В цьому концерті вона була в необхідній кількості. Невже і в Україні спрацює «європейський парадокс», де добра інтелектуальна та альтернативна музика здобує масову популярність. Далі були — «Плач Єремії» (just з Німеччини), «Мертвий півень» (прямо з віденського поїзду, чомусь за кордоном дають більше концертів, ніж удома), «Актус» (теж повернувся із закордонних турне), «Кому вниз» (по світах не ходять — є пророками у своїй Вітчизні).
Неоромантики — «Скрябін» обертони з нової пісні «Клей» трансцедували навіть не на Майдан, а далі і вище — десь там, де зірки.
Не менш популярний хіп-хоп — «Танок на майдані Конго» цього разу виконував танок на майдані Незалежності.
А фіналом став феєрверк, який вибухнув вгору безліччю зірок у ритм пісні гурту «Кому вниз» під назвою «А в небі зірок». До речі, пісня ідеально підходить для феєрверків, як за ритмом, так і за текстом.
Отже, того дня молодь обрала сучасну українську музику. І це тішить.
Адже, якщо це так, тоді ми сучасна столиця європейської держави, молодь якої цінує і любить свою власну культуру і традиції.
А поки ми на шляху до Європи, наша музика вже там. На жаль, ми не маємо достатньо коштів, щоб розкрутитися на міжнародному рівні — це не головне, головне, що ми маємо можливість слухати цю музику. Наша музика стає все більш популярною за кордоном. Нещодавно в одному з московських журналів промайнуло, що наймодніша штука серед московської тусовки — українська музика. Нашу музику за кордоном представляють «ВВ», «Океан Ельзи», «Плач Єремії» і «Мертвий Півень», «Актус» і Юлія Лорд, «ТНМ Конго» і «Скрябін» та інші групи. Саме музика цих виконавців лунала того дня на Майдані та вона завжди буде з молодими і прогресивними українцями.
Програму «Ти молодий і цей день — для тебе» можна вважати ще одним здобутком рідного шоу-бізнесу, адже виявилось, що і на Майдані можна проводити акції , що не суперечать поняттю «доброго смаку», і спрямовані на молоду, освічену та, що найбільш важливо, інтелігентну людину. Цільність програми, неповторна атмосфера, відсутність будь-яких затримок та пауз, музичний репертуар оригінальний сценарій засвідчили високий рівень режисури.
Агентство «Арт Велес» ще раз підтвердило своє лідерство у режисурі масових видовищ. Режисером акції виступив Тарас Грималюк, відомий своєю пропагандою української альтернативної музики та боротьбою з кіч-культурою на поп-сцені.
А хороший настрій усім створило Акціонерне товариство «Оболонь» — генеральний спонсор свята та його продукція. Останній, до речі, того дня альтернативи не мав, адже українська молодь обирає «Оболонь».
Ось таким було свято молодості — свято для тих, хто молодий душею та серцем, свято гарного настрою і оптимістичного погляду в майбутнє.
Випуск газети №:
№119, (1999)Рубрика
Тайм-аут