Перейти до основного вмісту

МОЗАЇКА

05 червня, 00:00

Рослини в офісі

Американські вчені радять роботодавцям не забувати про важливість наявності рослин в офісах. Згідно з останніми дослідженнями, «озеленення» робочого простору не лише покращує настрій працівників офісу, але і збільшує їхню працездатність. Такого висновку дійшли американські вчені з університету Техаса і природоохоронного центру Сан-Маркоса, опитавши близько півтисячі співробітників і оцінивши умови роботи в офісах компаній кількох штатів, інформують РІА «Новости». Співробітники, які працюють в «озеленених» приміщеннях і бачать зелень із вікна, набагато частіше висловлюють задоволення самою роботою, а також спілкуванням із колегами та начальством. Більше того, дослідження показало, що серед таких людей набагато частіше зустрічаються абсолютно задоволені своїм життям особи — їхня частка складає 82%. А з покращенням настрою у людей збільшується працездатність. Це, на думку вчених із Нью-йоркського університету, цілком з’ясований процес: вони стверджують, що мозок оптимістів працює краще.

Дослідження також засвідчило, що ті, хто працює в позбавлених «зелені» приміщеннях, настроєні менш оптимістично. Всього 58% із них сказали, що задоволені своїм життям. Примітно, що жінки виявилися більш «байдужими» до рослин, ніж чоловіки. У ході опитування саме чоловіки вище оцінили можливість працювати в тих компаніях, керівництво яких потурбувалося про наявність в офісах рослин.

Результат цього дослідження вчені опублікували в журналі HortScience. Вони сподіваються таким чином привернути увагу архітекторів і роботодавців до важливості зелених насаджень як у самих приміщеннях, так і навколо офісів компаній.

Диво-футболка

У Франції скоро з’являться футболки і кофтини, які роблять фігуру власниці стрункішою. При цьому одяг зволожує шкіру і здійснює масажний ефект, повідомляють РІА «Новости» з посиланням на «Перший канал». Предмети жіночого гардероба шитимуть із так званої розумної тканини. Вона містить мікроскопічні капсули з речовинами, які живлять шкіру. При контакті зі шкірою капсули лопаються, а їхній вміст вбирає в себе шкіра.

Вартість подібного одягу буде приблизно на 20% вища за вартість одягу, зробленого зі звичайних тканин.

Ідея не є новою — австрійські вчені свого часу вигадали вітамінізувати рейтузи. Принцип дії цього предмета туалету схожий на принцип дії футболки: вітамінний бальзам, який додали у тканину, розігрівшись від тепла тіла, наноситься на шкіру і, таким чином, потрапляє в організм. До кожного комплекту такої білизни додається запасний комплект корисних речовин. Крім того, було винайдено рейтузи, які полегшують ревматичні болі. Узагалі, останнім часом по всьому світу почався справжній бум винаходів одягу, який виконує додаткові функції.

Так, нещодавно компанія Triumph (Японія) оголосила про винахід високотехнологічного бюстгальтера, що працює за принципом батарейки. Бюстгальтер Solar Power Bra оснащений панелями сонячних батарей, за допомогою яких можна легко підзарядити мобільний телефон або mp3-плеер. Виробник бюстгальтера наразі не називає точної дати появи новинки у відкритому продажу — фахівцями ще мають бути вдосконалені деякі деталі. Істотним недоліком бюстгальтера залишається той факт, що для його роботи необхідні прямі сонячні промені. Крім того, виріб не можна прати. Також в Японії було винайдено одяг, який сам зігріває і охолоджує тіло власника. Суперодяг, який має цілком звичайний вигляд, працює на батарейках і здатний протягом понад трьох годин підтримувати температуру своєї поверхні від 10 до 30 градусів за Цельсієм.

Європейські вчені розробляють одяг, який зможе визначати фізичний стан серця людини. Передбачається, що його буде зшито зі спеціальної тканини, здатної оцінити стан здоров’я людини на основі аналізу рідин тіла — поту або крові. Передбачається, що такий одяг буде популярний у людей із хронічними хворобами, спортсменів або тих, хто нещодавно переніс важкі захворювання.

Конфлікт через... картоплю

Походження картоплі стало приводом для конфлікту між Перу та Чилі, повідомляють РІА «Новости», посилаючись на перуанську газету Expresso. Вона цитує директора сільськогосподарського НДІ в Лімі Хуана Рісі Карбоне, котрий заявив, що «чилійська картопля, яка прибула до Європи на два з половиною сторіччя пізніше за перуанську, є її «внучкою». За словами вченого, раніше озвучені «помилкові твердження» міністра сільського господарства Чилі Маріген Орнколь про те, що саме їхня країна є батьківщиною картоплі, «вводять в оману світову громадську думку і є образливими».

Проведені в Перу дослідження, інформує газета, не залишають сумнівів у тому, що «солодку бульбу» вперше почали вирощувати на північному березі озера Тітікака, звідки вона розповсюдилася Андським регіоном і прибула до Чилі. Тому вся картопля у світі, що нараховує близько 3,9 тисячі різновидів, має андський геном. Два тижні тому Перу заявила про намір зареєструвати 30 сортів картоплі перуанського походження, а Чилі оголосила про реєстрацію 60 її різновидів власного виробництва. Серед сільгоспкультур картопля займає четверту в світі позицію після пшениці, кукурудзи й рису. 2008 рік з ініціативи Перу оголошений ООН Міжнародним роком картоплі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати