Мозаїка кольору
У художній галереї «Мистецька збірка» Дмитро Добровольський представив свої нові роботи.
Персональну виставку художник назвав «Мозаїкою кольору на полотні». У Києві це другий вернісаж майстра, а за кордоном про його творчість знають більше шанувальників сучасного мистецтва.
— Так сталося, що мене більше запрошують іноземні галереї. Одна із перших моїх закордонних персональних виставок відбулася в Лондоні за сприяння ЄБРР, потім мене запросили до Таллінна, далі Кембридж, Единбург, Нью-Йорк... Мабуть, за межами України мої роботи більше користуються попитом, — розказав «Дню» Дмитро ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ.
— Ця виставка — особлива незвичними полотнами майстра, підкреслила арт-директор та співвласник галереї Юлія ВОЛОШИНА. — Художник започаткував свою неповторну мозаїчну техніку, виробив свій стиль, втілюючи в роботах власну індивідуальність, відчуття простору й часу. Добровольський працює олійними фарбами та мастихіном на кольорових фонах, використовує та розробляє техніку контрастних барв, кольорових рефлексів, світлотіні. Дмитро створив свій мистецький світ, сповнений гармонії яскравих барв та позитивних емоцій. Живопис Добровольського невимушений, емоційний та щирий. Сюжети його картин відображають звичний, оточуючий нас світ. Але художник пропускаючи його через власну душу, що сповнена любові й віри у добро, насичує цей світ високим духовним змістом. На виставці представлені серії пейзажів, присвячені Києву, Лондону, Единбургу, Криму, Таллінну. Як міського жителя митця цікавить життя міста, розгорнуте у часі, просторі, людських долях. Міські пейзажі в його баченні вирізняються насиченим колоритом та виразною композицією.
Про особливий стан душі митця, що спонукає до творчості, дарує натхнення й здатність втілювати задумане, з великою любов’ю розповіла дружина художника — Ніна ДОБРОВОЛЬСЬКА:
— Художні полотна, що виставлені в цих залах — це відображення душі мого чоловіка. Він завжди налаштований на позитив. Майстерне поєднання кольорів створює враження, що картини ніби світяться. На одній виставці відвідувачі просили нас показати зворотній бік полотен — думали, що використовуємо підсвічування... Мозаїчна техніка вимагає копіткої роботи. Полотна не народжуються за кілька днів — це фундаментальна праця.
— Коли заходиш до зали, де виставлені роботи художника, — ділиться враженнями відвідувачка виставки Наталя ТКАЧ, менеджер, — то потрапляєш у зовсім інший світ — яскравий, колоритний, і в той же час — впізнаванний, реальний, той, що поруч нас щодня. Ось «Весняна Лавра», «Затока на Дніпрі», «Вулиця Нагірна. Перший сніг», «Літо на Подолі», а тут уже Крим, далі — Італія, Лондон, Кембридж... Далеко не кожний мистецький твір здатний створити в душі гармонію — те, чого нам так не вистачає в житті, — передає через образи своїх полотен Дмитро Добровольський.