На підтримку безпритульних тварин
У Донецьку триває добродійний марафонБлизько п’ятдесяти донеччан і гостей міста зібралося в неділю під «Арена Дружба», аби взяти участь у добродійному марафоні «ГАВ». Організатори планують зібрати матеріальну допомогу під час матчів хокейного клубу «Донбас», а також поширюючи інформацію за допомогою «сарафанового радіо» — в інтернеті, через знайомих. У перший день марафону, аби привернути увагу до проблеми безпритульних тварин, організатори влаштували пішу ходу з собаками від «Арена Дружба» до готелю «Park inn», які виступили співорганізаторами заходу. А ідея марафону належить дружинам хокеїстів-легіонерів ХК Донбас. «Вони хотіли б допомагати тому містові, в якому вони нині мешкають. І тим самим розвивати традиції добродійності», — наголосила прес-секретар клубу Ксенія Цукарева.
Проблема безпритульних тварин — це проблема всього суспільства, яку потрібно вирішувати гуртом, — зазначає Вікторія Васильєва, директор ДМБФ «Піф». Тварини, на її думку, стають безпритульними з вини людей — коли господарі викидають тварин на вулицю.
«Я рада, що в Донецьку в цьому сенсі відбуваються позитивні зміни. З кінця 2011 року в місті діє Програма з гуманного регулювання кількості безпритульних тварин, згідно з якою відбувається стерилізація. Ми ніколи не зможемо помістити всіх тварин до притулків, тому що, хоч би скільки тварин було, ми таких притулків побудувати не в змозі. Організація «Роза вітрів», яка цим опікується, проводила моніторинги в 2011—2013 рр., під час яких відстежувала кількість таких тварин. Так от, у цьому плані спостерігається позитивна тенденція. І якщо 2012 року налічувалося близько 14—15 тис. безпритульних тварин, то нині ця цифра — 9—10 тис. Щодо статистики, яку ми ведемо, якщо в 2011—2012 роках до нас здебільшого потрапляли тварини з травмами, які їм завдали люди, то зараз тварини, які до нас надходять на ветеринарну допомогу, — переважно збиті машинами собаки», — коментує вона.
Але Програма гуманності не єдина, яку міськрада прийняла останнім часом. Ще одна програма, ухвалена торік, присвячена поводженню з домашніми тваринами і спрямована на підвищення рівня свідомості господарів.
Ганна прийшла на марафон завдяки соціальним мережам. Проблема безпритульних тварин і їх утримання їй не чужа. «У мене в самої є собака. Щойно заводиш собі домашнього улюбленця, одразу розумієш, як любиш усіх інших: породистих, безпородних тощо. Утримання тварин — для мене нагальне питання. Я мешкаю в центрі міста і вигулюю собаку в місці, забороненому для цього. Але завжди я беру із собою пакети й намагаюся прибирати за нею. До того ж стараюся це промоутувати серед інших власників. Але поки що я не можу сказати, що люди відгукуються на мій заклик. Врешті-решт, гадаю, ми все одно до цього прийдемо. Але, з другого боку, я мешкаю в районі, де для вигулювання собак взагалі немає місця. І, можливо, перш ніж щось забороняти, варто замислитися над альтернативами», — розповідає учасниця марафону.
Акція стартувала в неділю і триватиме до 4 жовтня включно.