Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Надихайтеся і не втомлюйтеся!»

Львівські музеї, попри відсутність у залах експозицій, запрошують відвідувачів
02 квітня, 14:44

Уже понад місяць не новина в часі воєнного стану, що музеї перенесли постійні експозиції у фондосховища, аби зберегти реліквії, відтак не приймають відвідувачів. Зачинені.

«Наші експозиційні зали спорожніли; вікна вкрито смугами клейкої стрічки; простір, у якому нещодавно вирувало життя, сповнений тривожної тиші, яку час від часу перериває гудіння сирен», – такі дописи на ФБ-сторінках музеїв крають серце.

Але маємо те, що маємо.

Мусимо витримати.

Тим більше, що, попри пустку у виставкових залах, музеї відновлюють роботу. У різний спосіб.

Музей Грушевського

Приміром, Меморіальний музей Михайла Грушевського запрошує безкоштовно прогулятися садибою львівської вілли історика та оглянути мобільні виставки про життя та діяльність Михайла Грушевського та його доньки Катерини.

«Якщо ви маєте невелику групу (5–20 людей) та хочете не тільки прогулятися меморіальною садибою, а й почути трішки більше про Михайла Грушевського, його сім'ю та життя, то можете замовити екскурсію, яка теж буде проводитися просто неба на садибі. Деталі за тел. 276-78-52 або 097-384-48-18 - Софія, або у приватні повідомлення чи на електронну скриньку музею – [email protected]), – запрошують працівники Музею Грушевського. Й обіцяють у разі повітряної тривоги прихистити відвідувачів: «Є де!».

Окрім того, щотижня у суботу або неділю в музеї проводитимуться лекції, зустрічі, покази фільмів та багато іншого цікавого: «Тематика – не лише грушевськознавство, але і не без цього». Перший захід відбудеться 10 квітня.

Запрошує на гостину й відділ «Українське мистецтво ХХ ст.» Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.  Працівники підготували для маленьких львів’ян та діток з інших регіонів України, які зараз перебувають у Львові, проєкт «Музей – дітям» і просять відвідати музейну майстерню, де проводитимуться майстер-класи з малярства на склі, друку гравюри, пастелі, колажу та писанкарства. «Спробуємо трішки прикрасити цей світ чарівним пензликом, світлом та кольором».

Бартоломео Пінеллі. Гра в бочче у Римі. З колекції ЛНГМ

Охочі вперше відкрити для себе або ж продовжити знайомство із колекцією Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького можуть скористатися цифровим архівом ЛНГМ, де, як розповів «Дню» директор цього найбільшого в Україні музейного простору Тарас Возняк,  представлено 1000 творів живопису та 50 творів об'ємної просторової пластики.

«Вмостіться зручніше наодинці, з рідними або ж друзями, налаштуйте свої рецептори і спостерігайте, не 17 с, як зазвичай, а принаймні 10 хв, а далі проговоріть свої відкриття, – заохочують до перегляду працівники ЛНГМ. – Ми гарантуємо, цей досвід принесе вам багато нових вражень!».

А ще закликають: «Надихайтеся і не втомлюйтеся! Творіть (і любіть) мистецтво, а не війну!».

Цілком мають рацію.

Бо все буде Україна!

Цифровий архів галереї можна погортати тут – https://collection-lvivgallery.org.ua/uk.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати