Перейти до основного вмісту

НАУКА

06 червня, 00:00

Аборигени вийшли на контакт

У Бразилії група індіанців, які ніколи не зустрічалися з білою людиною, добровільно вийшла на контакт із цивілізацією. Як повідомили РІА «Новости», Національний фонд індіанців Бразилії, 87 індіанців Кайапос, про яких нічого не було відомо вже 57 років, вийшла на контакт зі своїми цивілізованими одноплемінниками, що проживають на півночі бразильского штату Мату-Гроссу. За даними фонду, це перший випадок, коли індіанці, які живуть у ізоляції в амазонській сильві, за власною ініціативою наблизилися до цивілізації. Імовірно, вони стали жертвами мисливців або лісорубів, які посіли споконвічні території їхнього мешкання, після чого залишили рідні місця у штаті Пара та мігрували в пошуках захисту. За словами переселенців, які розмовляють на одному діалекті зі своїми «цивілізованими» родичами, їм довелося пройти близько 100 кілометрів по джунглях протягом п’яти днів. «Ці індіанці жили у повній ізоляції. Вони не зустрічалися не лише з білими, але й з іншими племенами», — повідомив представник Фонду, який відповідає за адаптацію «новоселів». За його словами, індіанці Кайапос — високого зросту, носять довге волосся до талії, прикрашають свої тіла червоно-чорним орнаментом, а харч добують полюванням і рибалкою.

Фараони торгували... кокаїном

Викрити древніх наркоторгівців допоможе подорож через Атлантику на очеретяному плоту. Шукач пригод, який вірить у те, що 14 тисяч років тому люди регулярно перетинали Атлантичний океан, планує відтворити подібний вояж на плоту завдовжки 12 метрів, який зроблено з тростини та гілок евкаліптового дерева, повідомляє gzt.ru. Засновуючись на надто бідних історичних свідченнях, Домінік Горлиць висунув теорію, згідно з якою сліди тютюну та кокаїну, знайдені у гробниці фараона Рамзеса II, можуть слугувати доказом торгівлі між Старим і Новим Світом. Він також стверджує, що малюнки, які виявлені на стінах печер в Іспанії, вік яких становить 14 тисяч років, доводять, що навіть у той час люди добре знали, де проходять морські течії. «І чому нам так важко повірити, що древня людина вивчала світ?» — сказав Горлиць газеті The News York Times.

Експедиція, в якій візьмуть участь 12 осіб, намічена на липень, а зараз понад 25-ти добровольців добудовують пліт для неї в одній із заток у Нью-Джерсі. 40-річний Горлиць, колишній шкільний вчитель із німецького міста Шемніц, поклав у основу проекту майбутнього «судна» африканський малюнок, якому шість тисяч років. Частину плоту збудували індіанці аміра з Болівії, які потім переправили його до США. Експедиція нагадуватиме подорож довжиною вісім тисяч кілометрів через Тихий океан на «Кон-Тікі», плоту з бальсових дерев, зробленому норвезьким дослідником Туром Хейєрдалом. Хейєрдал вважав, що люди з Південної Америки могли поселитися в Полінезії ще до того, як Колумб відкрив Америку. Щоб довести свою теорію, він 1947 року переплив на своєму плоту Тихий океан, подолавши за 101 день відстань від перуанського міста Кальяо до островів Туамоту, повідомляє The Daily Telegraph. На плоту у Горлиця буде встановлено сучасне навігаційне обладнання. Однак на відміну від мандрівників «Кон-Тікі», він попливе проти вируючих течій і вітрів. Багато істориків вельми скептично ставляться до теорії Горлиця. «Імовірність того, що цього не було, становить 99,9%, тому що в нас немає ніяких фактів, які свідчать про зворотне», — говорить Кеннет Федер, професор антропології Центрального університету штату Коннектикут. Він говорить, що в будівництві плоту Горлиця використовуються найрізноманітніші матеріали, початок застосування яких людиною відноситься до різних тимчасових відрізків, і це означає, що дана подорож навряд чи зробить внесок в науку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати