Об’єднані танцем
У чому феномен «Танців з зірками»?
Це не просто популярне шоу каналу «1+1», в якому беруть участь відомі співаки, журналісти, актори, це — найрейтинговіша програма за всю історію розвитку шоу в Україні. Із моменту початку «Танців» майже кожний третій дорослий українець слідкував за перебігом подій, що відбувалися на паркеті в одному з павільйонів кіностудії ім. О. Довженка. Ми, глядачі, встигли ще більше полюбити вже улюблених персонажів та навчилися розуміти танці. Разом зі своїми улюбленцями раділи, страждали, переживали і навіть плакали, коли оголошували результати конкурсу... Давно не було такого, що кожної суботи перед екранами телевізорів збиралися мільйони (!) глядачів з усіх куточків України. Підтвердженням цього є результати голосування у фіналі змагань, адже загалом відправили SMS-повідомлення та зателефонували більш ніж два мільйони осіб (це лише у фіналі)! До речі, знайома розповіла, що під час прем’єри балету «Даніела», яка відбувалася в Національній опері в день фіналу танцювального конкурсу, глядачі у перерві та після вистави обговорювали, хто ж переможе у «Танцях з зірками»... Що ще раз доводить те, що танці об’єднують людей різного віку, статусу та успішність самого проекту.
Варто нагадати читачам «Дня», що за пару-переможців Володимир Зеленський — Олена Шоптенко глядачі віддали 728 тисяч голосів, за пару Наталя Могилевська — Владислав Яма — трохи більше трьохсот тисяч голосів. Погодьтеся, досить великий відрив. Але, чесно кажучи, ніхто не залишився у програші. Адже переможці поїдуть на карнавал до Ріо-де-Жанейро, а срібні призери — на карнавал до Куби. Також не обійшлося і без призу глядацьких симпатій. Його отримала Руслана Писанка. Вона матиме можливість показати клас у танцях на Віденському балу. До речі, організатори телезмагань зуміли довести всім, що танці — це не просто задоволення, а й здоров’я тіла та душі, і що танцювати можуть усі! Яскравий приклад — народна улюблениця Руслана Писанка та телеведучий Анатолій Борсюк... Як зазначили продюсери, шанувальники «Танців з зірками» зможуть побачити продовження проекту вже наступної весни.
Побачивши результати змагань, у нас виникло кілька запитань: феномен «Танців з зірками», чому, все ж таки, перемагає не професійне виконання танців, а шоу, невже глядачі абсолютно не розуміються на технології виконання танців, чому така велика різниця у результатах? Про це та багато іншого читайте у коментарях безпосередніх учасників змагань, суддів та експертів «Дня».
Григорій ЧАПКІС , хореограф, член журі:
— Завдяки передачі бальні танці стали дуже популярними серед глядачів. Багато викладачів у різних містах України говорять про те, що групи поповнилися втричі. Я був у Канаді, в Італії, після такого проекту там сталося те ж саме — захоплюватися танцями стали люди віком від 30 до 40 років. Можна сказати, що почався бум танцю. До мене направляють пари молодят, щоб вони могли відкрити весільну програму. Ми ввели народ у світ танцю, тепер танець увійде в життя людей. Другий феномен: якщо Руслана Писанка змогла навчитися, то чому я не можу? Раніше повні люди соромилися своєї фігури, а тепер зрозуміли, що це не причина для того, аби не рухатися. Шкода лише, що це розуміють жінки, а чоловіків доводиться переконувати. А третій феномен — проект збудив найвищу культуру спілкування, одягу, макіяжу...
Наші зірки довели, що межі для досконалості немає, а спортсмени десятиріччями досягають того, чого досягли пари. У Наталії Могилевської та Влада Ями «Очи черные» — це одноактний балет із відкритим фіналом, який можна змінити. Влад мене приголомшив фонтаном творчих ідей. А засмутив останній вальс Могилевської. Це не те, чого я очікував. Можливо, і не потрібно було ставити парі дев’ятку, але я не мав права діяти проти сумління.
Аудиторія дуету Володимира Зеленського — Олени Шоптенко — це діти, підлітки, тобто молодь. Вони голосували активніше за дорослих. Але молодь не знає правил, обов’язкових технічних рухів у бальних танцях, і тому телеглядачі дали перевагу шоу та в результаті перемогли Зеленський—Шоптенко. Знаєте, якби потрібно було оцінювати лише виконання «підтримки» — то партнер Писанки — Коваленко отримав би приз за підняття «вантажу»... Ми, судді, бачили плюси професіоналізму тому оцінки суддів і глядачів розходилися. Якби я був непрофесіоналом, то вболівав, звичайно ж, за Руслану Писанку.
Олексій ГОНЧАРЕНКО , генеральний продюсер проекту «Танці з зірками»:
— Феномен цього проекту має три складники. Перший — звичайно ж, учасники. Яскраві зіркові персоналії, особистості, навколо яких все обертається. На їхньому творчому, професійному та людському потенціалі побудована інтрига, та наскільки він великий, наскільки ця особистість здатна дивувати — настільки залежить і успіх, в тому числі й самого проекту. Важливо ще, щоб партнери були рівні. Нам пощастило, що в фіналі було протистояння Зеленського—Шоптенко та Могилевської—Ями. Саме тому конкурс вийшов таким напруженим і драматичним.
Другий — прямий ефір. Те, чого ми більше за все побоювалися, а в підсумку це стало одним із наших головних плюсів. Глядачі відчували, навіть не розуміючи до кінця, яким екстримом є прямий ефір, ця енергетика. Та навіть наші огріхи ставали «родзинкою», глядач відчував, що нічого не можна повторити, нічого не можна перезняти, він немов би заглядав за лаштунки. Те, що звичайно залишається на монтажному столі, глядач бачив наживо...
Третє — команда, яка зібралася на проекті. Це люди, які поставилися до «Танців» як до власного бенефісу. І працювали над ним, віддаючи всі зусилля. І в нас дійсно вийшло яскраве шоу, на якому всі в гарному значенні слова — трошечки збожеволіли.
Що стосується результатів, то все справедливо сталося. Наталя Могилевська перемогла за оцінками журі, а Володимир Зеленський — завдяки глядацьким симпатіям. Справжня перемога залишилася саме за шоу, тому що телепроект «Танці з зірками» — це не спортивні змагання, а в першу чергу — шоу. Чемпіонат світу з бальних танців дивляться одиниці, тому логічно, що глядача цікавило не технічне виконання танцювальних елементів, враховуючи, що самі глядачі на 99,9% не розуміють правильності та неправильності виконання, а вистава, яка була вкладена в номер. Іншими словами — драматургія. І Зеленський вніс це з першої ж програми, чого, до речі, не було ні у росіян, ні вже, тим більше, в американців. До цієї гри театралізацій приєдналися й інші учасники. Плюс почуття гумору Володимира, його артистичність: запитання від Зеленського були найкумеднішими, а відповіді — найнесподіванішими. Потрібно віддати належне його чарівній партнерці (О. Шоптенко). Вони відмінно доповнювали один одного: Володя — такий «чортик із табакерки», а Олена — «білявий ангел».
Ігор ЄРЬОМЕНКО , професійний танцюрист, чемпіон України із 10 танців:
— Враження від програми найпрекрасніші, величезна подяка каналу «1+1», що вони змогли показати танці настільки чудово. Це феномен самого ТБ, що навіть не найкращий виступ вони можуть показати приголомшливо. Результат змагання не був для мене відкриттям. У принципі, я з самого початку вболівав за Володю Зеленського. І навіть, якщо він десь гірше танцював, він компенсував це своєю харизмою, своїм гумором та ідеями. Я вважаю, що, як людина, він найбільш гідний виграшу та глядацької любові. Як людина він набагато приємніший та симпатичніший за Наталю Могилевську. Людині, яка не розбирається в танцях, набагато цікавіше дивитися не правильне виконання, а шоу, ідеї в танцях, і Зеленський в цьому плані був набагато вищий за Могилевську. Напевно, тому й така велика різниця у голосах. Я ні за кого не голосував, але вболівав за Володимира, тому що він молодець... Хотілося щоб Зеленський отримав не стільки путівку до Ріо-де-Жанейро, але і глядацьке визнання.