Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Популяризація українських традицій

У Львові представили проєкт «Від Романа до Йордана». Цьогоріч – з ароматом кави
08 грудня, 17:10

Свята наближаються! І це означає,що музеї, галереї і не тільки запрошують на новорічно-різдвяні виставки.

Одна з них – «Від Романа до Йордана», що її відкрили у крамничці-кав'ярні «Світ кави».

Це вже дванадцята за ліком така виставка. Склад учасників (портретики) – на афіші. Компанія авторів – стала, і це – гарна традиція проєкту. Автори – Роман Зілінко, Остап Лозинський, Ольга Краченко, Ярослава Ткачук, Ольга Опанащук, Уляна Нищук, Данило й Ярина Мовчани, Наталя Русецька, Анна Атоян, Юлія Долинська, Мар'ян Пиріг. Долучився до виставки й Андрій Винничок.

«Попри всі події, які відбувалися в країні, ми старалися бути дуже стабільні в організації виставок, – говорить Остап Лозинський. – Ми відкривалися щороку. Відкрилися і цього. А якщо загалом говорити про проєкт «Від Романа до Йордана», то виставок відбулося дуже багато, в вони проходили у різних містах і в різних країнах. Цього року ми обмежилися «Світом кави», але насправді – це місія нашого проєкту – популяризація українських традицій, популяризація українського Різдва. Цього року ми назвали наш проєкт «Дванадцять». Це дуже символічно, бо маємо дванадцятий проєкт, дванадцять страв завжди є на нашому різдвяному столі і ми намалювали дванадцять страв, які презентуємо у «Світі кави».

На відкриття виставки «Від Романа до Йордана», розповідає Остап Лозинський, прийшло багато людей: «Була дуже приємна, дружня атмосфера. Так сталося, що ми під час локдауну не бачилися з багатьма друзями і знайомими. І ця виставка наша, власне, – ще одна гарна нагода побачитися і поговорити про життя, поговорити про ситуацію, яка зараз у нас в країні. Бо насправді ми за останній час стали доволі закритими, намагаємося більше перебувати удома, не виходячи зайвий раз. І якщо все ж спілкуємося,  то це переважно спілкування у соціальних мережах або телефоном. І ми от тепер мали гарну нагоду поспілкуватися вживу».

Також Остап зазначає, що «Світ кави» важко назвати просто кав’ярнею: «Це знакове місце у Львові, це символ Львова. Мені здається, що цим нашим проєктом, «Від Романа до Йордана», нам теж вдається стати символом Різдва, і ця кооперація нашого проєкту і «Світу кави» дають гарний результат – і для самої кав'ярні, і для Львова».

Виставка «Від Романа до Йордана» триватиме відповідно до назви – до Водохреща, Йордана, отож відвідати її встигнуть всі охочі.

Мене ж, якщо чесно, особливо вразив і зворушив минулорічний формат проєкту – за шибками! Тоді експозицію наочно дистанційно віддалили, як і годиться в часі пандемії, розмістивши… за склом – вікнами Центру Митрополита Андрія Шептицького (див. публікацію «Час Різдва… за шибками» від 3 грудня 2020 р.) .

Принагідно: варто зазначити, що читачам «Дня» добре знайомі і прізвища, і роботи сучасних іконописців – учасників проєкту «Від Романа до Йордана», позаяк на шпальтах часопису розповідалося чи не про всі їхні персональні та колективні виставки. Тримаємо руку на пульсі осучаснення (в доброму сенсі цього слова) канонів.

Фото Андрія КУБ'ЯКА.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати