Перейти до основного вмісту

Світ об’єднав «О-фест-2015»

У Бучі та Києві відбулися масштабні гранд-шоу, танцювальні, театральні і літературні акції
09 червня, 15:32
ВИСТУПАЮТЬ ГОСТІ «О-ФЕСТУ» ОЛЕКСАНДР МУТАФЧІЙСЬКІ ТА КАТЕРИНА ТУПАРОВА (БОЛГАРІЯ) / ФОТО АНАТОЛІЯ ФЕДОРЦІВА

Засновники  «О-фесту» —  успішна команда креативу та господарності — художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський і голова міськради м. Буча Анатолій Федорук.  Цього року форум відбувся за підтримки посольств Болгарії, Грузії, Казахстану, Молдови, Австрійського культурного форуму та Польського інституту в Києві, а також країн-учасниць, окрім названих, були Білорусь, Канада, Китай, Литва, Німеччина, Румунія, Словаччина й Україна.

Головною темою «О-фесту-2015» став  мюзикл. Спочатку просто неба у Центральному ландшафтному парку м. Бучі, а потім у столиці (зі сцени Національної оперети) звучали бродвейські та французькі хіти у виконанні вісімнадцяти солістів із тринадцяти країн світу. 

«Маленькі містечка, такі як Буча, зручні для проведення акцій міжнародного масштабу, — вважає Анатолій Федорук, — а  такі культурні акції показують приклад європеїзації». А, на думку Богдана Струтинського, «О-фест» розвиває театр і формує позитивний імідж України, а це необхідно для розвитку туризму. «Культура  — це ідеологія держави, — стверджує художній керівник Національної оперети. — І хіба не за допомогою міжнародного фестивалю і живописних українських краєвидів можна найкраще розкрити потенціал України? Представник Австрійського культурного форуму Мар’яна Бондаренко засвідчила, що в Австрії вже говорять про фестиваль, як про «голос світу»! Цей «голос» необхідний не лише як рупор, який промовляє на всі сторони світу. Він украй потрібний і корисний усередині країни. Наприклад, для українських воїнів, які перебувають у зоні АТО, і переселенців зі сходу країни. «Саме культура повертає до життя», — упевнений Б.Струтинський. — Хоча б для отримання позитивної енергії, відпочити для того, щоб у майбутньому з’явилися нові сили. Сили, які зруйнують негатив».

Саме тому творча інтелігенція не лише бере участь у захисті країни  (наприклад, провідний соліст Національної оперети Сергій Авдєєв — капітан ракетних військ), але і своєю культурно-просвітницькою діяльністю підтримує бійців, організовуючи збір грошей, а також проводить виїзні вистави і концерти в зоні АТО.  До речі, на гранд-концерт у  Бучу були запрошені декілька десятків українських воїнів, яких зал вітав стоячи.

Програма гранд-концерту «У жанрі мюзиклу», підготовлена колективом Національної оперети, і виступи солістів були настільки вражаючими, що кожного разу глядацька зала зривалася бурхливими оплесками. Такої оцінки заслужили прекрасні арії, дуети, музичні композиції з всесвітньовідомих мюзиклів «Кабаре» Д. Кандера, «Вестсайдськая історія» Л. Бернстайна, «Моя прекрасна леді» Ф. Лоу, рок-опери Е. Веббера «Ісус Христос — суперзірка» у виконанні Олександра Мутафчийськи (Болгарія), Ганни Беспалової (Казахстан), Стефанії Романюк (Канада), Лілії  Шоломей (Молдова), Альфредо Паску (Румунія), Ігоря  Куцера (Словаччина), Гітани Пячкіте (Литва) і, звичайно, солістів Національної оперети.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати