Танцювальна терапія
16 січня стартує третій сезон популярного телешоу
Нагадаємо, що переможцем другого сезону українського Національного талант-шоу «Танцюють всі!» на телеканалі СТБ стала 31-річна Наталія Лігай із Дніпропетровська. Вона отримала приз у 250 000 гривень. У програмі «Танцюють всі-2» взяли участь 16 тисяч танцюристів на кастингах, за 10 ефірів шоу були стоптані сотні пар взуття і близько 100 тисяч SMS надсилали глядачі за кожен ефір, уболіваючи за своїх улюбленців. Третій сезон танцювального шоу стартує 16 січня. Тепер на переможця чекає нагорода в 350 000 гривень і місяць навчання в США в найкращих хореографів. До речі, «Танцюють всі!» — це українська адаптація британського шоу SoYouThіnkYouCanDance? («Думаєш, ти вмієш танцювати?»). Учасником шоу може стати кожен бажаючий довести, що вміє танцювати. Відбіркові тури пройшли у всіх великих містах України, де організатори відібрали 150 кандидатів.
Можливо, не всі читачі «Дня» знають, що танці не лише розслабляють, але й мають цілющий вплив на організм, а розвитку танцювальної терапії сприяла, хай як це дивно, Друга світова війна. Багато ветеранів та інвалідів потребували фізичної та емоційної реабілітації. Виявилось, танець чудово для цього підходить. Поява психотропних ліків дозволила лікарям поєднувати медикаментозне лікування з методами танцювальної терапії. І це принесло гарні результати, а розвиток інтересу до людського спілкування в 60-ті роки XX століття остаточно укріпив танець на своїх позиціях, пише medpulse.ru. Біля витоків цього виду психотерапії стояли хореографи Рудольф фон Лабан і Мері Уігман.
Тіло — своєрідний зліпок біографії. А танець — це не лише тренування тіла, але й робота з історією. Адже кожна важлива подія залишає відбиток на тому, як ми виглядаємо та рухаємося. Важкі навантаження згинають плечі й роблять важчою ходу, а довгоочікувана радість окриляє і робить нас невагомими.
Танцювати просто необхідно, особливо тим, хто перебуває у стресі, боїться довіритися оточуючим. Прості рухи підтримують у періоди життєвих криз, допомагають впоратися з сильними почуттями. Простіше кажучи, зайві почуття йдуть, а ті, яких не вистачає, з’являються. І ви починаєте радіти руху, як дитина.
Кому допоможе танцювальна терапія? Всім, у кого є проблеми! Ось кілька її плюсів:
1. Це повніше відчуття свого тіла та усвідомлення його можливостей. Як тільки ви розумієте, що вмієте рухатися плавно або переривисто, швидко або повільно, «репертуар» ваших повсякденних рухів збагачується.
2. Підвищується самооцінка через поліпшення фігури. В процесі занять ви вчитеся любити своє тіло.
3. Розвиваються здібності до спілкування через самовираження. Чим точніше і зрозуміліше ви виражаєте себе, свої почуття та настрій, тим легше вас розуміють інші.
4. Також це ще виплеск гнітючих відчуттів, адже наше тіло — місток до глибинних бажань та потреб. Виразити їх — уже перемога.
Якщо ви вирішили освоювати ази танцювального мистецтва, вам не завадить познайомитися з видами танцювальних напрямів, які пропонують сучасні фітнес-клуби. Можете почати з базового рівня аеробних танцювальних тренувань. Це і Low Latina, і Oriental B, і Freestyle B.
Стосовно Low Latina (латина для початківців) і Oriental (танець живота) запитання навряд чи в когось виникнуть. А ось що таке Freestyle? Це вільний стиль у танці. Тобто залежно від стану душі на момент тренування викладач навчить вас будь-якому танцювальному напряму. Це може бути Funk і Hip-Hop, Disco і Afro або народний танець. На уроці Dance Mix ви просто не зможете залишатися в поганому настрої, адже це іскрометний коктейль нескладних рухів різних напрямів сучасних танців, що легко запам’ятовуються.
Ті, для кого R&B — улюблений музичний напрям, а, можливо, і стиль життя, можуть залучитися до таких напрямів як Funk, Hip-Hop, Rep, Streel Dance та інші, на заняттях Club Dance. Хто любить яскраві, пристрасні й запальні ритми самби, сальси, мереги, ча-ча-ча, фламенко, можуть записатися на Latino Party. Буйство фарб, ритмів і емоцій нікого не залишить байдужим.
Якщо ви хочете не просто підняти настрій і поліпшити м’язовий тонус, а чекаєте від танцю чогось більшого, то уроки Jazz-modern для вас. Вони засновані на класичному американському джазі, ліричному та show джазі. Подібна хореографія часто використовується в мюзиклах. А ось уроки Body Balette засновані на класичній хореографії. Здійсніть свою дитячу мрію — пограйте в балет! Одночасно укріпите зв’язки стоп, колін, підтягнете гомілки, живіт і розпрямите плечі.
Випуск газети №:
№1, (2010)Рубрика
Тайм-аут