Перейти до основного вмісту

Товсті й тонкі

11 січня, 00:00

За даними дослідження нинішнє суспільство поділяється за ознакою ваги.

Переважна більшість людей вважає, що багаті — стрункі й розумні, а бідні страждають від зайвої ваги й не відрізняються інтелектом.

Суспільний тиск, що примушує бути стрункішим, настільки сильний, що лише 6% з 2 тис. опитаних жінок (середній вік яких становить 31 рік) ніколи не сиділи на дієті, повідомляє inopressa.ru з посиланням на Daily Telegraph.

Опитування виявило, що жінка у віці 31 року в середньому сиділа на дієті 38 разів, а вперше почала дотримуватися дієти в 18 років. Майже кожна третя опитана сіла на дієту до 14 років. Дослідження, проведене сайтом про дієти й здорове харчування, свідчить, що «товстизм» (дискримінація товстих) — звичайне явище, і це підтверджує статистика.

Жінки, які працюють повний день і мають зарплату менш ніж 15 тис. фунтів на рік, страждають від зайвої ваги в чотири рази частіше, ніж ті, хто заробляє 35 тис. фунтів і більше. А зайняті неповний день жінки з заробітком менш ніж 6 тис. фунтів вдвічі частіше страждають від зайвої ваги, ніж ті, які заробляють 12 тис. фунтів.

Офісні працівники в дев’ять разів більше схильні до зайвої ваги (75%), ніж ті, хто в дослідженні названий «керівним складом» (8%).

Забудьте про жіночу солідарність. Жінки набагато більше, ніж чоловіки, схильні критикувати вагу або фігуру інших дам. 97% жінок, товстих і худих, визнали, що їм доводилося на вулиці, побачивши інших жінок, думати: «Господи, яка товста».

Дійсно, перше, що жінки, за власними словами, помічають в інших представницях своєї статі, — це комплекція й фігура. Лише 20% спочатку звертають увагу на обличчя. В той самий час перше, що жінка помічає в чоловікові, — це його обличчя.

Эллі Олівер, співробітник сайту Closerdiets.com, що проводив опитування, говорить: «У нинішньому суспільстві худих людей вважають багатими й розумними, а товстих — бідними і нетямущими. Все дійсно дуже просто».

«Погляньте на Вікторію Бекхем: чим багатшою вона стає, тим більше вона худне. А її протилежність — це Вікі Поллард, персонаж коміка Мета Лукаса, яка вважається товстою, бідною й дурною. Статистика підтверджує думки про те, що більш забезпечені люди звичайно стрункіші за бідних. Люди вважають, що неможливо бути дуже багатим або дуже худим».

«Забобони, пов’язані з вагою, зустрічаються часто, дискримінації зазнає значна частина суспільства. Однак цей сучасний «фашизм за ваговою ознакою», судячи з усього, не торкнувся чоловіків. Чоловіки можуть добре себе почувати, навіть маючи зайву вагу й негарне тіло, а жінки не можуть — цього їм не дозволять інші жінки».

Майже дві третини жінок, які взяли участь в опитуванні, вважають, що вони втратили здатність нормально харчуватися, тому що постійно намагаються зберегти стрункість. Лише 1% опитаних задоволені своїм тілом, а 54% заявляють, що «ненавидять своє тіло»: дві третини з них — дівчата у віці до 25 років.

Містер Олівер говорить: «Сьогодні в жінок страшне харчування: на сніданок — маленька булочка, на ланч — кава з молоком, а на вечерю — низькокалорійні готові страви, все завершують півпляшки вина й молоко».

Опитування було проведене на інтернет-сайтах видавничої групи Emap. Середня вага респондентів склала трохи більше за 76 кг, хоч більшість бажає важити трохи більше за 55,5 кг.

За словами дослідників, суспільство ставиться до людей із зайвою вагою як до громадян другого ґатунку. 78% опитаних вважають, що над товстими насміхаються, тому що ті не можуть контролювати себе. 71% думає, що їх принижує міністерство охорони здоров’я, а 8 з 10 жінок вважають, що жінки з надмірною вагою частіше зазнають дискримінації на робочому місці.

Однак і для цих людей, які всюди стикаються з труднощами, є світло надії.

Трагікомедія Channel 4 «Потворна Бетті» розказує про повну жінку з Нью-Йорка, яка працює разом із суперстрункими красунями в модному журналі, але домагається успіху за рахунок працьовитості й розуму.

Серіал став хітом серед американської публіки. Хоча саме ця нація з радістю приймає збільшені дитячі сидіння для машин і більш місткі труни — ожиріння в країні набуло характеру епідемії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати