В унісон
Від Олега Скрипки французькі музиканти з «Bikini Machine» дізналися, що таке українська «Весна»![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20040415/467-8-2.jpg)
Що українські меломани знають про сучасну клубну французьку музику? Організатори «Французької весни в Україні» вирішили відповісти на це запитання, влаштувавши в ДК КПІ концерт французької альтернативної групи «Bikini Machine» та лідера сучасної української музики — «Воплі Відоплясова».
П’ятеро французів із «Bikini Machine», а це Пат, Фред, Сем, Френк і Мік, які з’явилися на сцені ДК КПІ першими, поєднали в своїй музиці дух рок-н-ролу 60-х й сучасну електронну музику. На екрані позаду сцени йшли кадри з музичного фільму «Doctor Goldfoot and the Bikini machine», в якому відображена епоха 60-х. Практично кожен із музикантів є мультиінструменталістом, граючи, щонайменше, на двох інструментах. Так, наприклад, Пат, на початку концерту грав на ударних, потім виконував роль вокаліста, а опісля ставав за клавішні. «Bikini Machine» виконували як інструментальні композиції, вставляючи в них репліки з фільмів або пісень епохи 60-х, так і власні пісні англійською мовою. Слід відзначити, що французи, схоже, знайшли золоту середину в своєму ретро-стилі: старий рок-н-рол та новітні електронні семпли поєднані в композиціях в однакових пропорціях. Музика, яку виконує французька група, більше відповідає клубному європейському формату, в якому, особливо зараз, присутня мода на музичне ретро, але також запитана й на великих майданчиках, про що свідчить неодноразовий виступ «Bikini Mashine» на найбільшому французькому рок-фестивалі Transmusicales.
Коли на майданчику з’явилися «ВВ», молодь одразу ж зосередилася біля підніжжя сцени. Музиканти «ВВ», за винятком соліста, схоже, вирішили віддати данину поваги французькій моді й з’явилися перед публікою в класичних костюмах. А сам Олег Скрипка обмежився джинсами та класичним піджаком, під яким виднілася яскрава сорочка. Скрипка, який добре розмовляє французькою, привітався з присутніми мовою Едіт Піаф і Шарля Азнавура, а потім переклав сказане українською.
«ВВ» умить завели публіку і завелися самі так, що в стильних піджаках їм дуже швидко стало душно.
«ВВ» виконали композиції з альбому «Файно» і багато з того, що для української сучасної музики стало вже живою класикою: «Машина», «День народження», «Горіла сосна», «Галю». Під час виконання пісні «Були на селі», Скрипка влаштував розпівування між французами й українською публікою. Перемогла, звичайно, дружба.
На закінчення концерту Олег Скрипка запросив на сцену весь склад «Bikini Machine», пожартувавши, що спільний проект «ВВ» — «Bikini Machine» всю ніч перед концертом репетирував пісню, яка до французької весни має найпрямісінький стосунок. Неважко було здогадатися, що йдеться про ту саму «Весну», без якої концерт «ВВ» навряд чи можливо назвати повним. Французи, звісно, всю пісню за ніч не вивчили, але слово «Весна» вимовляють тепер майже без акценту. А потім «ВВ» і «Bikini Machine» приготували для слухачів сюрприз. Олег Скрипка блиснув знанням французького шансону, виконавши рок-версію знаменитої пісні Едіт Піаф «Rien De Rien», чим приємно здивував публіку, а наприкінці заспівав композицію ще одного відомого французького шансоньє Сальваторе Адамо» Tombe La Neige».