Перейти до основного вмісту

Як ми можемо прийняти спортсменів і гостей

17 квітня, 00:00

Наявність стадіонів, які б відповідали сучасним стандартам комфорту й безпеки, — одна з обов’язкових вимог УЄФА до потенціальних господарів Євро-2012. Україна й Польща, на жаль, поки не можуть похвалитися хоча б однією ареною, повністю готовою прийняти матчі найвищого рівня, однак футбольні інстанції обох країн запевнили міжнародне керівництво у здатності до інфраструктурної революції. Київ і Варшава інформовані про те, що принаймні дві арени повинні вміщувати не менш як 50 тисяч глядачів, а решта — приймати понад 30 тисяч уболівальників.

ВІДПОВІДНІСТЬ УМОВАМ

На сьогодні прийняти таку аудиторію спроможні київський НСК «Олімпійський» і хожувський «Шляськи». Ударними темпами зводиться донецька арена «Шахтар», кошторис спорудження якої сягає 1 мільярд гривень. Це буде п’ятизірковий футбольний театр, розрахований на 50 тисяч глядачів. До речі, в експлуатацію його здадуть у травні 2008 року.

ВАРІАНТИ БУДІВНИЦТВА

Робота над концепцією розвитку головної арени України триває. Крім того, є варіант будівництва нового футбольного комплексу, на що вже отримано гарантії з боку Київради та Президента України. Стадіон на 34 тисячі місць будується і в Дніпропетровську. Він коштуватиме 250 мільйонів гривень і з’явиться на місці старого «Металурга» у вересні 2007 року, одержавши назву «Дніпро». Перемога в тендері Євро-2012 також надасть додаткового імпульсу для спорудження сучасного спорткомплексу у Львові (як альтернатива, розглядається реконструкція «України»). Причому цей проект фінансуватимуть переважно приватні інвестори.

НАЯВНІСТЬ РЕЗЕРВІВ

Попервах оргкомітет Євро- 2012 вніс у заявку чотири резервні арени — у Києві («Динамо» імені Валерія Лобановського, принципове рішення про реконструкцію якого зі збільшенням місткості вже прийняте керівництвом динамівського клубу), Донецьку (модернізується тамтешній РСК «Олімпійський», що зможе прийняти 32 тисячі глядачів), Познані й Кракові (їхня місткість у результаті реконструкції збільшитися до 46,5 і 33 тисяч глядачів відповідно). Однак Познань потрапила до кола міст-організаторів, і її місце на «лаві запасних» зайняв Хожув. В Україні ж підстрахувати квартет претендентів виявили бажання Одеса і Харків. У разі, якщо кількість учасників європейського фіналу буде збільшено до 24-х, скоріше за все, виникне необхідність задіяти 12, а не вісім міст-господарів.

ПОЛЬЩА НЕ ВІДСТАЄ

Зведення нового варшавського стадіону, 70-тисячного «Народови», який зможе прийняти матч-відкриття Євро-2012, завершиться в 2009 році. На його спорудження виділено 200 мільйонів євро. Удвічі дешевше обійдеться будівництво нової арени в Гданську. У Вроцлаві докорінно реконструюють «Олімпійський», а в Хожуві — обладнають той самий «Шляськи», на якому в 2001 році виборола путівку до плей-офф ЧС-2002 збірна України.

ВІД ПАЛАЦІВ — ДО НАМЕТІВ

Перемога в тендері за право провести Євро-2012 гарантує Україні та Польщі рекордний наплив туристів, у зв’язку з чим виникають питання щодо насиченості та готовності готельного господарства обох країн. За підрахунками експертів, кожній з них знадобиться не менш як 15—20 п’ятизіркових готелів — у безпосередній близькості до футбольних подій.

У сукупній оцінці готельного потенціалу враховуються санаторії, пансіонати, будинки відпочинку й гуртожитки, мотелі та кемпінги, приватні котеджі й квартири під найм, звісно, якщо їхній рівень відповідає необхідним критеріям якості: окрім ліжка, душ, туалет і телевізор. До того ж, столиця України має досвід розміщення гостей у наметових містечках (зокрема, він використовувався під час «Євробачення» та рок-фестивалю «Чайка»).

КИЇВСЬКІ ЗІРКИ

Єдиним київським готелем п’ятизіркового класу залишався донедавна «Прем’єр Палас», розташований у центрі міста й розрахований на 289 номерів різних категорій. Нині аналогічний статус отримала «Опера», яка пропонує 138 комфортабельних апартаментів, а влітку відкриє двері «Свята Софія Hyatt Regency Київ», що біля Софійської площі. Чотиризіркові «Дніпро» й «Національний» зможуть розмістити гостей столиці, відповідно, у 187 і 87 номерах, президент-готель «Київський» — у 340. Серед тризіркових готелів варто вирізнити «Турист», «Славутич», «Україну», «Братиславу», «Мир», «Либідь», «Київ», «Спорт» і«Русь» із загальною кількістю номерів понад 2500.

Є ЧИМ ПИШАТИСЬ

Гордість Донецька — п’ятизірковий «Донбас Палас» — нараховує 129 розкішних люксів, обладнаних відповідно до запитів VIP-туристів. Чотири зірки мають невеликі, до 50 номерів, «Прага» й «Вікторія». Найбільші тризіркові заклади — «Україна» і «Дружба». П’ятизірковим гранд-готелем «Україна», розрахованим на 71 номер, може похвалитися й Дніпропетровськ. Що ж стосується чотири- і тризіркових готелів, усі вони, за винятком однойменного «Дніпропетровська», надають невелику кількість апартаментів. До послуг гостей Львова — понад 100 номерів туристсько-готельного комплексу «Дністер» і 60 апартаментів «Гранд-готелю» (обидва — чотиризіркові).

ВАРШАВА — ПОЗА КОНКУРЕНЦІЄЮ

У Польщі, як і годиться столиці, перед веде Варшава, де розташовані 10 п’ятизіркових готелів, загальна кількість апартаментів у яких перевищує три тисячі! П’ять чотиризіркових закладів пропонують туристам понад двісті номерів кожен, у центрі міста і в районі аеропортів та вокзалів розкидано понад два десятки тризіркових готелів. Вроцлав, Гданськ і Познань мають у своєму розпорядженні майже півтора десятка великих чотиризіркових готелів (понад 1700 комфортабельних номерів різних категорій), а також велику кількість готелів класом нижче.

250 ТИСЯЧ ТУРИСТІВ

Слід зазначити, що Україна й Польща вже спроможні прийняти тисячі вболівальників, адже загальна кількість номерів у готельному господарстві міст, що претендують на проведення Євро-2012, вже задовольняє вимогам УЄФА. Лише спеціалізовані комплекси здатні розмістити одночасно майже 80 тис. туристів. Ще близько 170 тис. складає загальна кількість місць в курортно-санаторних об’єктах, кемпінгах, мотелях та інших закладах. Отже, у разi перемоги нашої спільної заявки організаторам доведеться зосередитися на аспектах комфорту та задоволення сучасних потреб гостей континентальної першості.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати