Перейти до основного вмісту

Їжачки подбають про себе самі

Як поводитися з дикими тваринами, щоб нікого не образити?
08 липня, 18:06
ФОТО МАРІЇ СЕМЕНЧЕНКО/ «День»

Улітку у міських парках та скверах люди часто зустрічають їжаків, білок та інших тваринок. Діти, та й дорослі, одразу тягнуться хоча б сфотографувати, а краще — помацати її і пригостити чимось смачним. Але диких звірів краще не чіпати. Так, координатор зоозахисної кампанії Національного екологічного центру України Наталя Вишневська каже, що дикі тварини мають свій режим харчування, і звична для людей їжа — те ж молоко — може їм нашкодити.

Звичайно, коли тварина потребує допомоги, наприклад, через травму, треба їй допомогти. «Якщо побачили пораненого їжака чи іншу тваринку у біді, зверніться до ветеринарної клініки. І не лікуйте тварину самостійно, — наголошує Наталя Вишневська. — Великих тварин, наприклад, оленів, у нас небагато. Але схема дій така сама. Якщо тварина потребує допомоги, треба звернутися до спеціалістів. У нас немає служби, яка б приїхала за викликом і порятувала звіра, але можна звернутися до зоозахисників. До речі, у Києві працює чудова волонтерська служба «Команда порятунку тварин». Група людей виїжджає на виклики і допомагає домашнім і диким тваринам — наприклад, сорокам, воронам, кажанам — які опинилися у біді».

Літо — сезон пікніків і дискотек. Наталя Вишневська запевняє, що від гучних звуків дуже страждають птахи. Голосна музика — величезний стрес для пернатих, через це вони покидають свої гнізда і пташенят. Також щороку захисники тварин закликають людей не чіпати так званих зльотків — пташенят, які вчаться літати. Певний час зльотки перебувають на землі — тоді люди думають, що з пташенятами трапилася біда і намагаються якось їм допомогти. Але за зльотками постійно пильнують батьки, і активність сторонніх відлякує дорослих птахів.

Узагалі, усі дикі тварини страждають від втручання людей в їхнє життя. У міських джунглях їжаки та інші невеликі тваринки — жаби, змії — часто потрапляють під колеса автомобілів. «Таке здається неважливим, але смерті цих тварин впливають на екологічний баланс, — зауважує Наталя Вишневська. — А якщо побачили десь їжачка — просто подивіться на нього, можете сфотографувати, і залиште тварину у спокої. Не треба годувати їжака чи щось з ним робити. Це — дика тварина, вона сама може подбати про себе».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати