Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Захоплююсь тваринами!»

Чому малюнки японської художниці Йошіко Хади змушують усміхнутися
23 травня, 16:52

Слоненя серед квітів, шалені олені, білка, що вмостилась на плечі у дівчини, кіт з рожевою і блакитною плямками навколо очей — ці персонажі Йошіко прості й чудові, як радість від пташки, що гарно співає на світанку. Зараз роботи ілюстратора з Токіо показують у київському просторі Orthodox. Виставку влаштував клуб ілюстраторів Pictoric.

«Мені дуже подобаються тварини, просто захоплююсь ними! Ці образи з фантазії — от прийшло натхнення, сідаєш і малюєш, — ділиться Йошіко Хада. —  Також подобаються яскраві та насичені кольори, а особливо — створювати їх самій. Рожевий — улюблений».

На думку Йошіко, повага японців до тварин може бути пов’язана з буддизмом, одною з основних релігій у країні. «Але не можна сказати, що усі надто вірять у буддизм і таке ставлення йде саме звідти, — продовжує художниця. — Втім, це може походити із загального уявлення, існуючого, зокрема, в буддизмі, що всі предмети мають душу, тому до них треба ставитися з любов’ю та повагою».

Як розповідають у Pictoric, у своїй роботі Йошіко поєднує живопис, колаж і цифровий друк. Художниця створює ілюстрації для періодики, співпрацює з телебаченням, оформлює музичні альбоми, бере участь у міжнародних виставках і на деяких перемагає. Виставкою Йошіко український клуб ілюстраторів відкриває сезон персональних проектів у просторі Orthodox. 

«Ми запросили Йошіко взяти участь у виставці «До речі, життя чудове» на фестивалі «Книжковий Арсенал». Взагалі ми запрошували художників з країн Латинської Америки та Європи, Кореї, Тайваню. Хотіли показати роботи, незвичні для України, некомерційні для нас, а поруч — цікаві малюнки українських ілюстраторів. Йошіко зробила два постери і спитала, чи можна приїхати на цю виставку. Ілюстратори з Японії бувають у нас дуже рідко, тож ми зголосились і запропонували їй заодно влаштувати тут персональну виставку», — говорить Олег Грищенко, співкуратор клубу ілюстраторів Pictoric.

В Україні роботи Йошіко багатьом можуть здатися нетиповими для японської ілюстрації в поширеному уявленні про неї. Олег Грищенко зауважує: «У нас японська ілюстрація асоціюється з чимось ближчим до класичного малювання або аніме, а Йошіко представляє яскраві експресивні роботи, щирі й душевні. Це класно, бо в Україні мало хто дозволяє собі так малювати».

За словами Йошіко, сьогодні у Японії популярно робити книжки з ілюстраціями — одна людина пише історію, а інша створює до неї малюнки. Деякі персонажі художниці теж стають героями таких книжок. «Але роботи, представлені тут, не мають за собою особливої історії. Це своєрідні фотографії, вихоплені моменти з життя тварин», — додає Йошіко.

«Ілюстрація в Японії — величезний збалансований бізнес, — стверджує Олег Грищенко. — Є розподіл між комерційними проектами та незалежними ілюстраторами. У країнах з глибокою культурою поліграфії усі ніші поділені, і кожен обирає, в якій працювати. В Україні книговидання поки не є глобальним бізнесом, але це також плюс, бо щось нове у нас завжди звучить».

Виставка Йошіко Хади триває у просторі Orthodox до 14 червня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати