Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Книжкова клюмба у Літмузеї»

У Харкові відкрито першу вуличну бібліотеку
26 травня, 15:36

З 250 проектів саме ідея вуличної бібліотеки виграла грант від благодійної організації CANactions, основною сферою якої є урбаністичний рух. І тепер жителі Харкова можуть почитати книгу на свіжому повітрі.

Днями у Харкові біля Літературного музею на вулиці Багалія відкрилася перша вулична бібліотека. Тут установили лавки і поставили полиці з книжками, і будь-який перехожий може сісти, почитати щось і, звичайно, поспілкуватися з такими самими читачами поруч.

Ідейний натхненник проекту «Книжкова клюмба у Літмузеї» Тетяна Пилипчук каже, що все почалося із задумки оживити невеличкий дворик. Він, на спільну думку співробітників, мав стати таким місцем, де проводилися б які-небудь заходи — не лише ініціативи Літмузею, а і приватні проекти. «Є простір, прямо у центрі міста, який дуже потребує того, щоб тут було життя, — стверджує Тетяна. — Але почати ми вирішили з клумби перед музеєм, тому що так абсолютно всі зможуть долучитися до цієї ініціативи. Це ціла зона. Ми поступово хочемо розвивати ідею цієї бібліотеки як соціокультурного хабу».

Серйозну роботу виконали архітектор Сергій Кангеларі та його студенти з Харківського національного університету будівництва й архітектури, які і розробляли весь проект вуличної бібліотеки. «Наш викладач запропонував нам узяти участь у створенні вуличної бібліотеки, і ми вирішили, що це чудова можливість утілити свої задумки. Працювати було цікаво, до того ж відгуки зрештою виявилися дуже позитивними», — розповідає один із студентів-волонтерів Микита Косован.

Зараз у зоні вуличної бібліотеки встановлено кілька лавок і стелажів, але це лише початок. Простір можна трансформувати, додавати і прибирати різні елементи. Таким чином вулиця, якою ідуть перехожі, стає частиною Літмузею. Скоро розпочнеться робота над другою такою самою «книжковою клюмбою», а далі проект пошириться і на внутрішній дворик. «Мені здається, більшість людей дуже позитивно сприйняли наш проект. Ми спостерігали, як вулицею йшли мама з дитиною, і дитина одразу стала просити посидіти на лавці. Ми плануємо додати і дитячі книги, якщо мами з дітьми зупинятимуться тут почитати щось», — каже Тетяна. Літмузей активно закликає людей долучатися до цього проекту — приносити книги, допомагати з облаштуванням, брати участь у його розвитку, бо це місце створюється для всіх небайдужих і свідомих жителів Харкова.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати