Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Книжкові події

15 червня, 00:00
ФОТО З САЙТА POSTUN.COM
«Потаємне серце Італії»

 

Таку назву має книжка, яка нещодавно вийшла у відомому видавництві «Темпора». Її автор — англійський письменник і журналіст Тобаяс Джоунс. Він ділиться власним досвідом пізнання Італії, її культури, менталітету, політики й історії. (Тому, хто побував у цій країні, цікаво буде зіставити зі своєю державою.) Зокрема, описує те, що його найбільше здивувало: соціальні й політичні протистояння, бюрократія, футбол, католицький містицизм, усевладність Берлусконі, контраст високої італійської культури й низькопробного телебачення, непідробна щирість простих італійців. Книжка розрахована на істориків, політологів, культурологів, зрештою, усіх, кого зацікавить ця тематика. Адже для багатьох Італія — це любов, повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».

 

«Критика» задумала амбітні новації

Часопис і видавництво «Критика» провели неформальну зустріч-дискусію, присвячену своєму 15-річчю. У вечорі взяли участь засновник і головний редактор «Критики» Григорій Грабович, представники редакції, «критиківські» автори й читачі. На сьогодні «Критика» залишається одним із небагатьох українських інтелектуальних видань, де можна почерпнути різні непересічні, суперечливі думки з політичних, наукових і культурологічних питань, а в їхньому видавництві з’являються важливі книжки академічного рівня (взяти хоча б двотомник творів видатного поета ХХ століття Володимира Свідзінського). Основну частину зустрічі було присвячено планам і намірам редакції на найближче майбутнє. Андрій Мокроусов проанонсував новий номер часопису. Центральною темою його буде мовне питання. «Коли ми починали готувати номер, безпосереднім приводом дискусії про мовну політику й мовну ситуацію для наших авторів правив вихід української, але російськомовної версії міжнародного журналу Esquire. Тоді було багато обговорень, чому він з’явився російською і чи має моральне право український інтелектуал читати такий журнал. Але сьогодні у зв’язку з останніми подіями тема набула зовсім нової гостроти й актуальності». Оксана Форостина розповіла про те, як «Критика» має намір розвивати своє представництво в Інтернеті. Оновлений сайт складатиметься із кількох основних смислових блоків. У першому будуть статті й інші матеріали з паперового часопису. Інша важлива частина — інтерактивна спільнота, де зареєстровані учасники, автори й читачі зможуть обговорювати публікації та інтелектуальні питання. «Сподіваємося, — говорить вона, — що так ми трохи реабілітуємо страшенно спрофанований імідж дискусії в Інтернеті як такої».

Буде також розділ «Академічне життя», присвячений новинам зі сфери української і світової науки. Неодмінно з’являться блоги, відео- та аудіоподкасти. Важко заперечити Григорієві Грабовичу: «Український Інтернет в інтелектуальній сфері просто скандально убогий, навіть порівняно з російським і польським, не кажучи вже про німецький чи англійський. Треба рухатися і змінювати ситуацію», підготував Олег КОЦАРЕВ.

Літературна премія імені Олеся Ульяненка

В Україні має з’явитися нова літературна премія — імені Олеся Ульяненка. Про це повідомила її ініціаторка, письменниця Євгенія Чуприна. Засновниками відзнаки виступили Спілка письменників міжнаціональної згоди Німеччини та Національна спілка письменників України. Головна ідея премії імені Ульяненка — щорічно нагороджувати найкращих українських авторів, обраних за критеріями якості тексту, схильності до позитивної асоціальності та нонконформістської життєвої позиції автора. Переможець отримає 5 тисяч гривень. До складу журі ввійшли українські письменники Лесь Подерв’янський, Сергій Жадан, Сергій Пантюк, Євгенія Чуприна та представник німецької Спілки Володимир Сергієнко. Висувати пропозиції щодо відзначення тих чи інших творів мають право найрізноманітніші культурні структури, а також окремі особи, причетні до літературно-мистецьких угруповань. Вони повинні надіслати листи з пропозиціями на адресу o_ulyan@ukr.net до 17 серпня, — повідомляє Олег КОЦАРЕВ.

Новий міжнародний конкурс драматургії

Українські драматурги мають нагоду позмагатись у своїй майстерності: щорічний міжнародний театрально-літературний проект — драматичний конкурс «Говорити про кордони», організований Австрійським федеральним міністерством з європейських та міжнародних справ, міжнародною австрійською спілкою письменників, за ініціативи та під керівництвом режисера Крістіана Папке — цьогоріч відбудеться в Україні.

Починаючи з 2005-го, щороку цей конкурс має на меті виявити одного талановитого драматурга в одній із країн Східної Європи та представити його творчість німецькомовній аудиторії. Мабуть, для України участь у такому проекті особливо важлива, адже тільки лінивий сьогодні не говорить про кризове становище нашої драматургії, замалу кількість нових цікавих п’єс, неувагу режисерів до нечисленних вітчизняних авторів.

До 21 грудня драматурги мають надіслати свої п’єси для п’яти і менше акторів, тривалістю не менше 70 хвилин, українською або російською мовою з англійським перекладом та іншими супровідними документами. Переможець на початку 2013 року отримає премію — 3,5 тисячі євро. Найкращу п’єсу перекладуть німецькою, надрукують накладом 11 тисяч примірників, презентують на святкових театральних читаннях у Відні та поставлять у Державному театрі Карлсруе у Німеччині. Детальнішу інформацію можна побачити на сайті конкурсу http://talkingaboutborders.eu, — повідомляє Олег КОЦАРЕВ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати