Перейти до основного вмісту

«Книжковий Арсенал-2013»: встигнути все

План-огляд важливих пунктів за версією «Дня»
16 травня, 16:03
МАЙЖЕ 25 ТИСЯЧ ГОСТЕЙ ВІДВІДАЛИ «КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ» ТОРІК. НАСТУПНОГО ТИЖНЯ ОЧІКУЮТЬ НЕ МЕНШЕ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

До Дня Києва 24 травня стартує одна з найбільших літературних подій року, котра триватиме до початку літа. Дев’ять днів насиченого графіку — заходи дібрано таким чином, щоб догодити найвибагливішим читачам. Програма-мінімум — не розгубитися у вирі подій та на літературних майданчиках. Програма-максимум — провести гарно час із близькими людьми та вмотивувати вступити до «братства читців» хоча б одного «нечитаку».

ПОЧИТАТИ

Кінець травня — хороша нагода робити «оптові» книжкові закупки до сезону канікул та відпусток. Хоча фестиваль літературно-мистецький, проте, зважаючи на назву, на Арсенал, йдуть значною мірою за книжками — цього року на ньому буде представлено майже 200 видавництв (окрім українських, ще й закордонних), книжкових проектів та магазинів. Тому важливо захопити стильну екоторбу, гаманець та натхненний настрій.

Поповнення «смислових» запасів шукайте на стенді «Дня». Читачів там чекатимуть традиційно «Бібліотека газети «День», усі випуски глянцевого додатку «Маршрут №1», авторські листівки від художниці «Дня» Анни Гаврилюк та свіжі числа газети.

ПОБАЧИТИ

Одразу дві міжнародні книжкові виставки — «Білі Ворони 2013 — найкрасивіші дитячі книжки світу» та стенд переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн з усього світу». Також не забути підійти до стенду Франца Кафки, котрий підготували Чеський центр та Австрійський культурний форум, швейцарського стенду із арт-буками та виставки «Поле шрифту».

Крім того, для оформлення головної презентаційної зали використають роботи художника Олександра Гнилицького — виставка «Zauberberg» (із натяком на однойменний роман Томаса Манна). Такий крок, за задумом організаторів, сприятиме створенню відповідного тла для публічного сприйняття літератури. Таким чином, об’єднують одразу дві можливості відвідувачів — слухати і читати в одному просторі.

Також усі охочі долучитися до доброї справи можуть подарувати свої книжки для локального госпісу (заміський медичний заклад для важкохворих). Для цього обладнано спеціальну полицю «Зачарована гора» (як у випадку із санаторієм у Альпах, котрий описує Томас Манн). Перші книжки вже пожертвували вдова та дочка Олександра Гнилицького.

ПОСЛУХАТИ

Розмови письменників на суспільно-культурні теми у рамках проекту «Обмін речовин». Говоритимуть Андрій Курков та Юрій Винничук, Оксана Забужко та Ігор Померанцев, Юрій Андрухович та Микола Рябчук, Іван Малкович та Віктор Неборак, Олександр Ройтбурд і Борис Херсонський.

А ще — відвідати декаду концертів «музичних» громадян світу на Фестивалі нової музики. Відкриватиме «Книжковий Арсенал» всесвітньовідомий акордеоніст Гай Клюсевек (США). Крім нього, виступлять New Era Orchestra та ConstantY (Україна), П’єр Бастьєн та Ніколя Горват (Франція), Одрі Чен (Китай/США), Луїджі Гаджеро та Емануеле Торкваті (Італія). «Головна страва» — світова прем’єра моноопери Святослава Луньова за віршами Льюіса Керрола та у супроводі Національного симфонічного оркестру. Щоправда, про квитки слід подбати заздалегідь.

НАВЧИТИСЯ

Традиційно на «Книжковому Асеналі» проводять тематичні майстер-класи. Наприклад, цього року своїми знаннями поділиться Ян Кермес, керівник виробничого відділу відомого німецького видавництва «Hoffmann und Campre».

Крім того, відвідувачів фестивалю навчать втілювати культурні ініціативи власноруч та з мінімальним бюджетом. Таку відповідальність покладено на проект «Культура? Do it yourself!» Зокрема, фахівці розкажуть, про потенціал відеоблогу, про потребу у мистецьких міні-сторах, та про практичні правила створення журналу-видавництва-книжкового магазину. А ще там можна дізнатися детальніше про явище «галерея-книгарня». Цікаво, що лектори — особи, котрі реалізували свої проекти власними силами, причому, протягом короткого проміжку часу.

Спеціальна міжнародна програма чекає на перекладачів — від воркшопів, що допоможуть розібратися із труднощами перекладу суржика, до лекції мовознавця Сальваторе дель Гаудіо.

ЛЕКЦІЇ

На Лекторії «Книжкового Арсеналу» цього року переглядатимуть погляди на «законсервовані» елементи канону. Так, протягом семи лекцій розмірковуватимуть на такі теми: «Мій Шевченко» (Юрій Макаров), «100 років української масової культури: міфи, анекдоти, кітч» (Тарас Лютий), «Малевич-письменник: слово та образ в авангарді» (Тетяна Огаркова), «Віктор Петров. ВерхИ долі: вЕрхи і долі» (В’ячеслав Брюховецький) , «Транзитна культура: симптоми і травми» (Тамара Гундорова), «Сторінки українського модернізму: Олександр Богомазов у пошуку «безсмертної точки руху» (Олена Кашуба-Вольвач)

ДЛЯ ДІТЛАХІВ

Окрім дитячих книжок, арт-буків, майстер-класів (спеціальний гість — чеський графік та ілюстратор Мартін Кубата), ігрових майданчиків, функціонуватиме масштабна інсталяція-лабіринт із 10 000 книжок, створена в межах проекту для дітей та підлітків «Арсенал ідей». Перепочити можна у кафе мальованих історій та коміксів «Чуб».

ПОГОСТЮВАТИ

Спеціально до «Книжкового Арсеналу-2013» до Києва запросили письменників, філософів, перекладачів, мистецтвознавців: Януша Вишневського, Барбару Космовську, Т’єрі Есса, Крістофа Зімона, Ярослава Рудіша, Марину Степнову, Дениса Осокіна, Олів’є Монжена, Жана-Клода Маркаде, Бориса Будена, Естер Кінськи, Еріха Кляйна, Штефана Новотни, Іллю Колмановського. Поспілкуватися на філософські та мистецькі теми, взяти автографи у відомих письменників, дізнатися про молодих авторів — останній тиждень травня стає справді унікальною нагодою опинитися з одним мозком одразу на кількох обідах.

NB!

Подія, котру буде шкода пропустити, — Міжнародний колоквіум «Політики репрезентації». Це програма Творчої спілки перекладачів та письменників і журналу «Простори». Організатори запросили для розмови із відвідувачами світових інтелектуалів: Бориса Будена, Естер Кінськи, Еріха Кляйна та Штефана Новотни.

І на додачу відбудеться святкування 1150-літнього ювілею кирилиці — конференція «Кирилівські читання», друкарські майстерні, виставки графіки, ілюстрацій та шрифту.

Словом, буде з чого обирати.

Більше деталей та розклад на сайті «Мистецького Арсеналу».

Слідкуйте за перебігом подій на сайті «Дня» та в найближчих числах газети.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати