Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Монолог уголос»

Нещодавно світ побачила книжка «Шлях до визнання» Володимира Рожка, ректора Національної музичної академії ім. П. Чайковського
11 жовтня, 10:42

Читачів це видання приваблює щирістю автобіографічної частини, ніби перегортаєш сторінки щоденника людини, яка пройшла нелегкий шлях від сільського хлопчика з Чернігівщини до державного діяча. Автор детально розповідає про життєві колізії, родину, школу, навчання в Ніжині, Харкові, роботу в Києві... Вся автобіографічна частина книги — це своєрідний «монолог уголос» людини, яка йшла до своєї мети — служіння музиці, театру в Україні.

Володимир Рожок — доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент НАМУ, народний артист України. Всі ці регалії — результат його подвижницької, самовідданої праці на ниві українського музично-театрального мистецтва. Зі сторінок його книги постає особистість-трудар, на яких посадах не перебував всюди робив багато корисних справ, які стали знаковими для культурного процесу в Україні. Його робота в Національній опері України, Міжнародний конкурс ім. Стефана Турчака, три монографії про цього славетного українського диригента, потужна діяльність ось вже 12 років ректором НМАУ — все це ті кроки життя, які склали долю нашого сучасника, котрий вкладає в кожну справу талант і душу.

Так відомий музикознавець Леся Олійник, говорячи про життєве кредо Володимира Рожка, підкреслює «... завжди вражалась його жагою до якнайповнішого пізнання всесвіту музики і театру та пасіонарного бажання реалізувати свої можливості у царині мистецтва».

Всі колеги Володимира Івановича в своїх статтях відзначили багатовимірність талантів автора. Він — знаний вчений, педагог-просвітитель, диригент, публіцист, організатор, музично-громадський діяч... Анатолій Авдієвський, Дмитро Гнатюк, Мирослав Скорик, Євген Станкович, Андрій Демиденко, Євген Савчук, Петро Чуприна, Дмитро Остапенко та інші внесли яскраві штрихи до портрету ювіляра — автора книги. Володимир Рожок постає перед читачем як харизматична особистість, яка на посту ректора здобула справжнє визнання в європейському просторі.

Книга «Шлях до визнання» гарно видана в Ніжині, багата на ілюстративний матеріал і буде цікава як професіональним музикантам, так і широкому колу читачів. Це сучасне видання, в якому поєднано жанр мемуаристики з художньо-публіцистичним висловом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати