Перейти до основного вмісту

Сюрприз — «у яблучко»

Книжки до 8 Березня
28 лютого, 16:28
МАЛЮНОК АННИ ГАВРИЛЮК / «День»

Обрати подарунок, а тим паче друкований, котрий був би «до смаку» — справа не з легких. До того ж іноді буває складно зорієнтуватися в асортименті книгарень. «День» запитав у жінок, яким виданням вони були б раді на 8 Березня. Тому пропонуємо вашій увазі дороговказ із визначених пунктів, щоб подарунок поцілив «у десятку».

«Коли ж ідеться про пораду для читання, то вважаю, що роман Сергія Германа «Інге» — найцікавіше видання «Ярославового Валу» за минулий рік. Просто автору дещо «заважає» прізвище, перекриває йому «дорогу до слави». Роман цікавий тим, що в ньому потрактовано з опертям на документальні факти долю терориста Богдана Сташинського — убивці Степана Бандери. І чи не вперше оприлюднено версію його любові до німкені Інге, яка й змусила до каяття. Вплив звичайної жінки, чия любов зупинила убивцю, не допустила нових злочинів. Написано майстерно — лаконічно, без надмірних стилістичних засобів, які б тільки нашкодили цій трагічній оповіді», — розповідає Оксана Думанська, письменниця, доцент кафедри видавничої справи та редагування Української академії друкарства.

«Знаєте, жінкам часто купують в подарунок кулінарні книги. Може, це й практично, проте доволі передбачувано. Звісно, якщо книжка авторська і з розкішною поліграфією, то чому б і ні? Але ж не зібрання звичайних рецептів! Сучасним жінкам нецікаво цілими днями «вартувати» біля плити. Буває, приходить чоловік і каже: «Підберіть мені що-небудь для дружини. Вона просила нових книжок принести!» Тут дуже складно зорієнтуватися отак заочно. Я вже працюю не один рік консультантом у книгарні й помітила «дрейф» смаків жіночої клієнтської аудиторії. Все менше зосереджуються на бульварних романах. Попит на таку літературу переважно спостерігається на ятках біля метро. У нас же просять світових новинок, інтелектуальних бестселерів, позитивної, але не банальної продукції. Також цікавляться мемуарами, біографіями й листуваннями видатних жінок. А ще у фаворитах феміністок — психологічна література та філософія. Ну і хто може собі дозволити, залюбки купує альбоми з репродукціями художників. Безперечні лідери, і це радує, дитячі книжки із якісними ілюстраціями. Мої найулюбленіші клієнтки — нестоличні пані, вони готові придбати солідні стоси книжок, бо у їхніх містах такого не вистачає», — анонімно зізнається консультант відомої книгарні.

Сподіваємося, що відповідь на гамлетівське питання тепер визначено. Книжці бути!

Вибір за вами...

Неля ВАВЕРЧАК, «День»


А ось таку бажану книжкову декаду за проханням «Дня» жінки визначили на сторінках у соцмережах:

  1. Віктор Гюго

«Знедолені» (мовою оригіналу)

  2. Вільям Пауелл

«Кухарська книга анархіста»

  3. Данте Аліг’єрі

«Божественна комедія»

  4. Девід Робертс

«Шантарам»

  5. Джек Керуак

«Мандрьохи Дхарми»

  6. Джоан Роулінг

«Вільні вакансії»

  7. Дібісі П’єр

«Світло згасло в країні див»

  8. Марія Матіос

«Кулінарні фіглі»

  9. Михайло Булгаков

Повне зібрання творів

10. Мішель Фрізо

«Нова історія фотографії»

Крім того, багато хто хотів би отримати збірки поезії або ж подарункові альбоми. Немало цікавляться публіцистикою та історичною тематикою. Усе це можна знайти в «Бібліотеці «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати