У пошуках «інтегрального індивідуалізму»
3 вересня у Києві в «Нашому Форматі» відбулася презентація останнього третього тому українського перекладу книжки американської письменниці Айн Ред (до речі, емігрантки з Радянського Союзу) «Атлант розправив плечі».
Ця книжка — і роман, і водночас філософський, ідеологічний твір, своєрідний «гімн вільному ринку». І, звичайно, він особливо звучить у сьогоднішній Україні, яка перебуває у складних трансформаціях і в дискусіях про такі трансформації.
— «Атлант розправив плечі» — книжка, спрямована проти патерналістської моделі держави, — сказав присутній на презентації співвласник «Нової пошти» Володимир Поперешнюк. — Її варто прочитати бізнесменам, бо вона надихає і каже: саме ви тримаєте світ і країну. Її варто прочитати чиновникам, щоб зрозуміти, хто насправді обертає світ. Її варто прочитати, нарешті, всім громадянам, щоб розуміти, звідки беруться блага і що не Яценюк і Порошенко впливають на розмір пенсій та зарплат, а ринок.
— Вона пропагує такий собі «інтегральний індивіуалізм», — зазначив директор енергетичних програм Інституту суспільних досліджень Віталій Дем’янюк, — а це має бути близько й українцям, котрі теж великі індивідуалісти.
Поза сумнівами, книжка ця має чималий потенціал, щоб викликати резонанс і дискусії, адже навіть під час презентації вона спровокувала чималу суперечку про те, варто приватизовувати всі державні підприємства чи ні. Та незалежно від тих чи інших філософій бізнесу, філософій держави, однозначно позитивним моментом є поява українською мовою культової книжки американської літератури.