Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Не продавай свій голос, голосуй свідомо!

21 жовтня, 13:28

Вчора випадково став свідком розмови двох жіночок літнього віку на зупинці громадського транспорту. Мова йшла про схему з продажу голосів на виборах. Жіночка, очевидно, була «десятником» і отримувала інструкції, як привести «своїх» на дільниці і як сфотографувати бюлетень, щоб не помітили спостерігачі.

Звісно, спіймати когось за цим заняттям і довести, що людина займалася саме купівлею голосів, надзвичайно важко, та й мова не про це. Щоб схеми з продажу голосів не працювали – потрібні не тільки закони і правоохоронні органи, потрібні свідомі виборці. Потрібно, щоб виборці пішли на виборчі дільниці і обрали найкращих, бо що менше виборців проголосує – то більше значення матимуть куплені голоси.

Право голосу – це основоположне право, яким не можна нехтувати. Сьогодні ми можемо з гордістю сказати, що в Україні є демократія, і вибори відбуваються на конкурентній основі, тобто вирішує, кого обрати, саме виборець. Так, виборцем часто маніпулюють, так, олігархічні партії мають більший доступ до ЗМІ, а тому мають перевагу, проте обирає все одно виборець. Тому важливо проголосувати і не помилитися з вибором.

Можна отримати зайві кілька сотень гривень, проте втратити своє місто. Якщо політик купує ваш голос, він розраховує потім забрати в сотні раз більше, і забрати саме з вашої кишені. Такий політик не дбатиме про місто, не виконуватиме обіцянок, не спілкуватиметься з виборцями. Він лише крастиме з бюджету.

Як не помилитись на дільниці? Потрібно обрати тих, кому ви б доручили управління своїм містом чи селом на наступні п’ять років. Я маю свій алгоритм, за яким обиратиму кандидатів 25 жовтня.

По-перше, я відкидаю відверто ворожі до України партії колаборантів.

По-друге, я вивчаю списки решти партій, які балотуються. Кандидати мають бути досвідченими, мають виконувати попередні обіцянки і мати програму та бачення своїх дій. Якщо балотується депутат попереднього скликання – слід перевірити, чи виконував він свої попередні обіцянки, чи працював із виборцями, чи оприлюднював звіти, чи зважав на громадську думку під час голосувань.

Все це сьогодні відкрита інформація, адже всі звіти, всі протоколи засідань, всі рішення і поіменні голосування можна знайти на офіційному сайті міськради. Не лінуйтеся і робіть свій вибір свідомо. Від цього залежить наше життя.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати