Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Троянський кінь та його «поводирі»

27 березня, 17:15

Якщо сприймати Євросоюз як спільноту країн, що сповідують єдині загальнолюдські цінності, то Угорщина явно випадає із загальної картини. І це вона демонструє вже давно, підкреслюючи свої «особливі» стосунки із автократичною  росією.  Звісно, йдеться тут, передовсім,  про нинішнє керівництво Угорщини та його зовнішню політику. 

Кожен уряд прагне будувати взаємовигідні стосунки з іншими країнами. Це так.  Але, коли ти, ігноруючи загальносвітові правила й цінності, закриваєш очі на трагедію, яку чинить твій «партнер» у відношенні до ближнього – тут вже просто «економічними інтересами» не прикриєшся. Угорщина не просто виступила «дружнім союзником» кровожерливої московії – вона усіляко намагається перешкоджати Україні, яка боронить нині свою територію й ті самі європейські цінності, якими користається Угорщина. Якщо додати сюди те, що ця країна – наш сусід, а не московії, то взагалі напрошуються висновки сумні й категоричні: нинішнє керівництво Угорщини мимоволі перетворилося в сателіта  агресивної  політики кремля.  Принаймні, так виглядає. Підстави? Будь ласка.

Спочатку угорці спекулювали на наче б то ігноруванні прав  їхніх нацменшин на Закарпатті, тим самим  всіляко намагаючись  штучно запалити вогонь протиріч на західному кордоні України. Більше того – весною 2014 року, у розпал війни на Донбасі, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зажадав автономії для угорців Закарпаття. Зважте, це був удар явно в небезпечний і важкий час, коли ворог щодня нас знекровлював.

Відносини між Україною та Угорщиною погіршилися після ухвалення Верховною Радою України Закону про освіту у вересні 2017 року.  Угорські керманичі заявили, що закон наче б то порушує право етнічних угорців здобувати освіту своєю рідною мовою. Бідь-які логічі аргументи української сторони при цьому ігнорувалися. Натомість виставлялися ультиматуми – блокувати Україну на шляху до Євросоюзу та НАТО. У підтвердження цієї «національної  політики» на  початку 2022 року року глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна погодиться на вступ України до НАТО після виконання деяких умов, одна з яких – вирішення проблеми з правами національних меншин. Це була лишень відмовка,  фактично ж Угорщина відверто пішла шляхом, який їй підказував  кремль – усіляко протидіяти Україні, користуючись своїм правом вето.  І ось маємо конкретні дії: в лютому цього року Угорщина блокує  приєднання України до Об'єднаного центру кібероборони НАТО, що могло б суттєво допомогти ЗС України у війні з росією, а прем'єр-міністр  Угорський лідер Віктор Орбан не посоромився у переддень вторгнення росії на нашу територію відвідати москву, зустрітися із кремлівським диктатором, вторговуючи собі преференції в цінах на газ…

Днями  глава МЗС Угорщини  Петер Сійярто на своїй сторінці у фейсбук заявив, що його країна  не допустить транспортування зброї з інших країн своєю територією. Так само він відмовився від того, що Угорщина може гіпотетично заплатити будь-яку ціну за війну, поступившись своїми вигідними контрактами з росією.

Сьогоднішнє намагання України за пришвидшеною процедурою вступити до Євросоюзу  натикається на протидію кількох країн.  Хто серед них є «першою скрипкою», відгадати не важко.

Схоже цей кремлівський «троянський кінь» ще не вичерпав свої можливості. Ми не знаємо, які «завдання» іще перед ним поставені.

Сподіваюся, що з цієї колаборантської політики нинішніх правителів Угорщини маємо  зробити висновки не лишень ми, а і Європейський Союз, адже  країна яка псує загальну репутацію і головне – єдність європейської спільноти заслуговує на загальне засудження. І чи має право вона сама бути в Євросоюзі, підживлюючи розкол,  на який так  розраховував кремлівський карлик, затіваючи авантюру в Україні?!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати