Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Всепоглинаюча «піраміда»

03 жовтня, 15:50

Думаю, не тільки мені сниться Луганськ (у кожного своє місто, своє місце, яке залишилося ТАМ). Сни різні й однаково тривожні. Не секрет, що сни в принципі нагадують нам про те, про що мозок намагається не згадувати, не думати, а якщо й думати, то наділяти умовиводи абстракціями. Наснилася мені одного разу майже прозора піраміда, що проступила з надр мого рідного міста, яка збільшувалася в розмірах і поглинала в себе все нові території - вулицю за вулицею, район за районом, явно не збираючись зупинятися. Люди бігли від неї настільки швидко, наскільки могли. Я ж, як укопаний, вдивлявся в те, як вона збільшується, шириться, блищить у променях денного сонця, а за нею земля просто йшла під воду. Це потім подруга, яка давно покинула Луганськ, мені скаже: Луганськ - це місто, що пішло під воду.

У всіх свої цінності й емоційні прив'язки. Як говорив блискучий (бо дотепний і сміливий у своїх здогадах) Юнг - саме емоції формують особистість. Тому наш емоційний досвід із нами назавжди, а комора прив'язок, установок, які нерозривні з нашими цінностями, неминуче буде стукати в двері сьогодення, визначаючи нашу поведінку, наші думки й рішення. Цей стукіт і є наша набута інтуїція, коли голова думає, а серце чує.

Так ось про сни. Путін піде далі. Й стати Луганськом загрожує багатьом із наших земель. Бо він, Путін, старіє і наколотий ботокс не дарує йому головне - вічного життя та стабільної потенції. А будь-яка влада, зокрема авторитарна, має особливість вичерпуватися, слабшати. Навіть Сталін був при владі не стільки тому, що піддані боялися його, скільки через те, що ненавиділи й боялися один одного! Влада вимагає емісії, як «піраміда», товариство з акціонерним капіталом, у разі необхідності випускати нові «фантики», нових адептів (таке собі АТ «МММ»). Те ж саме робить держава з економікою, що гине, - включає верстат. Це подовжує її стагнацію, але не рятує.

Влада вимагає постійної акумуляції уваги своїх підданих на «ворогах». «Ворогах народу», ворогах зовнішніх, що переплітається в єдину мету ненависті, а значить - відволікання від усього іншого, що може породити небезпечне для диктатора «вільнодумство». Їм потрібні маленькі, але переможні війнушки, на яких можна закопати тих, кого «баби ще народять», і при цьому зарядити держзамовленнями цілі сектори економіки, неодмінно наповнюючи кишені конкретних людей і кланів. І тут головне - виховувати нових і нових «путінців», «сталінці» та інших «Пол Потів» із різним ступенем особистісних девіацій. Культивувати їх, забиваючи голови штучними міфами з великою кількістю емоційних, але глибоких прив'язок на кшталт «дедывоевали». А вони ж народилися вже у нас (!) - ці нові «путінці». Восьмий рочок як! Уже в школу пішли! З уже набитою в маленькі голови ірраціональної мотивацією та навіть «думкою» (пам'ятаєте, як, починаючи з букваря, нас не стільки навчали, скільки годували вже готовими уявленнями і думками ЯК ПОТРІБНО ДУМАТИ, натаскували, як стверджувати і парирувати, а не осягати й сумніватися ). Їх вирощують на наших (!) окупованих землях як в інкубаторі, починаючи з зародка. Чи варто говорити про те, що термін «бандерівець» для них - це щось зовсім інше, ніж той незрозумілий «бандерівець» до 2014-го? Бо насправді до «западенців» на сході України було яке завгодно ставлення, але тільки не вороже. Тим більше що на Донбасі асимільовані не тільки "гості" з неосяжної багатонаціональної Росії, але й із Західної України. Якщо  був антагонізм, то зовсім поверхневий, більше на побутовому незначному рівні, як це буває навіть серед міських районів, коли, як у ті далекі часи, «стінка на стінку» або «а ти, чувак, ваще з якого району?». Щось дурне й підліткове, що швидко минає, як і будь-яка юнацька дурість. Нікому не спадало на думку, що якийсь «бандерівець» хоче вас убити, тому потрібно терміново... перетворити своє місто на мілітаризоване Пекло. Маячня якась. Але цю маячню втовкмачували. Зокрема телебаченням, зокрема потім кочуючими мінометами, які обстрілювали Луганськ із самого ж Луганська під соусом «бандерівці наступають».

Новим же «путінцям» вже не потрібно буде нічого пояснювати й розтлумачувати. У їхні спинний мозок буде вшита маразматична програма, основи якої вони захищатимуть, зокрема виробляючи вже нову брехню у вигляді «своєї правди».

Тому добре, коли вам сняться параджановські смереки та трембіти. Погано, коли вам сниться всепоглинаючий «Луганськ».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати