Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Напади на магазини Roshen: відбитки «московських копит»

30 травня, 16:24

Новий напад у Києві на магазин Roshen, який стався у ніч на п’ятницю, 29 травня, засвідчив щонайменше три надзвичайно тривожні речі. По-перше, явне небажання президента Петра Порошенка продати, нехай і зі збитками, свою улюблену кондитерську корпорацію дало можливість зовнішнім силам і внутрішнім противникам використати і посилити негативне ставлення значної частини суспільства до глави держави і його політичного курсу. По-друге, напади ці є складовою всеукраїнської – професійно спланованої й організованої – кампанії зі скинення чинної влади. По-третє, з акцій проти магазинів Roshen відверто стирчать вуха російських спецслужб, і це зайвий раз доводить невисоку ефективність діяльності СБУ і, ймовірно, наявність у центральному апараті української спецслужби російських «кротів».

Нагадаю, як розвивалися події. 16 лютого невідомі молодики, які звуть себе активістами руху «Реванш», закидали тортами та іншими солодощами один з магазинів Roshen у Києві. Це був не перший їхній напад на такі магазини. Перед цим вони били шибки і кидали всередину пляшки з «коктейлем Молотова». Офіційна мотивація нападників, викладена в YouTube: мовляв, поки українські військовики ллють крок, захищаючи кордони держави, Петро Порошенко багатіє за рахунок своєї шоколадної фабрики, розташованої в Росії у Липецьку. На початку березня оперативники СБУ затримали лідера та двох активістів «Реваншу»; у приміщенні, де вони збиралися, були виявлені п’ять гранат, чотири електродетонатори, дві тротилові шашки, а також агітаційні матеріали. Інакше кажучи, «Реванш» готувався до куди більш серйозних акцій. Але невдовзі затримані втекли з-під домашнього арешту…

Ця акція групи «Реванш» (як, власне, і її назва) наочно довела: йдеться не про українських радикалів-патріотів, а про молодих найманців російських спецслужб, які, звісно, можуть використовувати й банальних дурників, що їм хочеться погратися «у велику політику». Все елементарно: якби магазини Roshen і далі закидали камінням і «коктейлями Молотова», то про якісь щирі, але неадекватно виражені патріотичні почуття можна було б вести мову. Але кинуті у вітрину численні торти одразу показали нутро цих персонажів і їхніх лідерів. Торти наразі коштують немало – значить, «Реванш» звідкілясь має гроші і не рахує їх. Але головне в іншому: ці торти не були віднесені у шпиталі до поранених, не були подаровані дітям біженців зі сходу країни, а кинуті у вітрину магазину. І чого після цього варті гучні слова про воїнів, які гинуть, захищаючи українські кордони? Менше, ніж кинуті у вітрини торти, як на мене. Що ж, «реваншисти» (яка багата українська мова!) є покидьками й у буквальному, і в символічно-метафоричному сенсі слова. Відтак дуже дивно, що СБУ та «найсправедливіший український суд» так лагідно з ними повелися, фактично допомігши втекти й уникнути законної кари.

Хоча… Може, це й не дивно, бо, за словами газети «Вести», захисником «радикалів» є депутат Київради Марк Гресь, про політичні погляди і коло спілкування якого, гадаю, читачам «Дня» зайвий раз розповідати не треба…

А тепер – новий напад на магазин Roshen. І знову відповідальність беруть на себе радикали, тепер уже начебто з організації Kiev Divizion (саме так!). У своєму відеозверненні їхній представник заявив, що вони заклали вибуховий пристрій «в магазин, принадлежащий дерзкому диктатору Петру Порошенко» і додав: «Призываем всех праворадикалов уничтожать бизнес легитимного избранного окупанта. Ждите новых взрывов». Цікаво, що цей «праворадикал» знався на відео у балаклаві на тлі українського прапора, але говорив російською мовою і тримав у руці бейсбольну биту. Не менш цікаво, що ті самі «Вести», посилаючись на свої «джерела в радикальних колах», заявили, що «радикалы, которые устроили взрыв, придерживаются той же идеи, что и группа «Реванш», которая стала известна благодаря своим акциям против магазинов Roshen президента».

І знов-таки бачимо у цій акції явні сліди «московських копит». Український патріот може звертатися до суспільства російською мовою; але бейсбольна бита – це аксесуар російських нацистів або донецької «гопоти». Ну, а слово Kiev у назві організації повністю заперечує її українськість. Власне, зміст сторінки Kiev Diviϟion у соцмережі ВКонтакте показує: йдеться про відверто нацистську структуру, спрямовану, ясна річ, проти «жидів» і християн, проти «чорних» і «кольорових». Цікаво, що така сторінка дуже добре почувається в російській соціальній мережі, якою так опікується ФСБ разом із іншими структурами, покликаними «боротися з екстремізмом». Очевидно, Москві дуже потрібно, щоби всі бачили: в Україні активно діють нацисти, - і заради цього Луб’янка готова допустити вплив ідей новітніх гітлерівців на російську молодь. На що тільки не доводиться йти заради розширення «русского мира» - навіть на створення антихристиянських «українських праворадикальних груп» під патронатом ФСБ (чи, може, наразі це робота ҐРУ?)…

І можна не сумніватися: «Вести» разом із своїми «джерелами в радикальних колах» влаштують новим акціях «українських радикалів», які насправді були, є і будуть зовсім не українськими і зовсім не радикалами, належний супровід. Хотів був назвати його «інформаційним», але ж ідеться про інше, чи не так?

Отож маємо те, що маємо: у Києві активно діє ворожа агентура. Справа не в магазинах Roshen (вони, повторюю, стали зручними мішенями нападів і брехливої пропаганди через небажання президента Порошенка розлучитися зі своїм улюбленим концерном); справа у наявності структур, здатних чинити насильницькі акції, що в разі відсутності протидії яким неодмінно потягнуть за собою людські жертви, та у наявності пропагандистсько-дезінформаційних мас-медіа, які здійснюють супровід таких акцій. До чого все це призведе, якщо якнайближчим часом влада не припинить бізнесові розбірки у своєму середовищі, штовханину біля бюджетного «корита» і взаємне підсиджування – і не візьметься за виконання своїх прямих функцій із захисту країни та держави від російських агресорів і їхньої «п’ятої колони»?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати