Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«…Росла собі ялиночка…»

27 грудня, 18:59

Скажу одразу: в нашій сім’ї встановлювати умовно «живу» ялинку перестали ще на початку 1990-х років, коли у продаж надійшли перші штучні новорічні деревця зі срібного «дощика». Не має значення, наскільки модними вони зараз вважаються ? наша ялинка тішить нас і досі, бо ми її дуже любимо.  Вогні гірлянд у блискучих хвоїнках подвоюються та потроюються, як у дзеркалах, і вона сяє неймовірно! Є свої переваги і в зелених, матових, ялиночках. Досі пам’ятаю давнє перше враження від такої: надзвичайно густа (на відміну від ріденьких натуральних дерев), із дрібними мерехтливими вогниками в «хащах» гілок – вона видавалася таємничо-казковою…

Тепер існують штучні ялинки на будь-який смак: різнокольорові; із хвоїнками, що світяться на кінчиках; маленькі й великі; розкладні; вогнетривкі; дорожчі й дешевші… Втім, за кілька років кожна з них себе окуповує, а потім, відповідно, починає «заробляти» шляхом економії вашого бюджету. Здавалося б, хіба не чудово? Що ж тоді керує людьми, котрі щороку все одно купують свіжозрубані деревця? Розпитавши «фанів натурального», виявила стандартну відповідь: «Інакше мені не пахне святом – ялинка має пахнути ялинкою!». Трапилося й декілька інших відповідей з цього приводу: «Пахне дошками, як на труну», «Колись поховальні вінки робили з хвої – ось їх і нагадує». Тож комусь чути святом, комусь – смутком.

У кожного свої асоціації. Але й тут немає проблем. Хто не уявляє собі Нового року без духу ялинки, може скористатися аромалампою: додати до неї пару крапельок ялицевої ефірної олії, ще й декілька апельсинової – і ось готовий святковий букет ароматів на всю хату. І ви (особисто ви!) збережете життя одному дереву. А собі – ще й здоров’я. Який, спитаєте, зв’язок? Виявляється, безпосередній.

Жива піраміда

Якось доля подарувала мені знайомство зі знаною людиною, президентом Міжнародної федерації бойового гопака, головою Ради характерників України Володимиром Степановичем Пилатом. В широкому колі його інтересів – вивчення феномену єгипетських пірамід, котрі, за висновками зарубіжних дослідників, мають цілющий вплив на організм людини, завдяки своїй формі. Якщо сформулювати коротко й просто, йдеться про те, що конструкція піраміди має здатність «виловлювати» негативну енергію та знищувати її, натомість – продукувати позитивну… Існують і нерукотворні, природні піраміди. І це, власне, не що інше, як… ялинка. Ось що про розповів Володимир Степанович: «По-перше, вона такої ж форми,як піраміда, а по-друге, за своєю енергочастотою максимально відповідає… людині. Тому дуже важливо усвідомити, що люди, часом самі того не знаючи, з року в рік дотримуються ритуалу, який вважають частиною свята, хоча насправді – то частина їхньої саморуйнації. Наші предки взагалі вважали злочином рубати живе дерево, бо вірили: воно має душу. Тому й на Купала лише сухостій брали  для багаття. Природа насправді має свою енергетику. Зрештою, дерева живуть набагато довше, ніж люди, і теж мають якесь своє завдання у світі. Якщо говорити про ялинку, то кожна її голочка іонізує повітря, яке розноситься вітром, відтак формується світла, яскрава, чиста енергія – та прана, яку йоги вважають божественною енергією. Найбільше прани – у хвойних лісах. Тому ялинка корисна біля дому. Так само ялівець має дуже високу енергетичну частоту. За своєю енерговіддачею 10 ялівців можуть замінити 1 га соснового лісу. Тож біля хати можна садити ялівець, смереку, тую (тільки їй треба формувати крону). Щоправда, з «низькочастотними» людьми ялинка не дружить, так само, як не допоможе «низькочатотним» особам лікувальна піраміда. А це означає, що згармонізувати себе фізично з допомогою пірамідальних конструкцій – природних у тому числі –  може лише той, хто прагне рости духовно, працює над собою й намагається не лише очистити тіло, але й наповнює добром серце».

Чарівні сюрпризи

Почати це робити ніколи не пізно. Прекрасне новорічне добре диво можете створити просто тепер – подарувавши життя живій істоті. Адже дерева живі. Науковці з допомогою спеціальних приладів, що фіксують реакції рослин на оточення, вже давно виявили: вони відчувають добре ставлення до них, впізнають тих, хто за ними доглядає, радіють цим людям. І навпаки, бояться кожного, хто їх кривдить – скубає, лає, ламає. Вони по-своєму відчувають біль і страждають. То невже чиєсь страждання може принести у ваш дім щастя?

Колись над цим питанням замислилась і одна моя подруга. Зваживши все, одного разу поставила у себе вдома на столику маленьке штучне деревце, і в той момент навіть гадки не мала, що незабаром саме її скромна новорічна ялиночка стане на свята найпопулярнішою серед друзів і знайомих. Відтоді щороку всі поспішать до неї в гості в особливо піднесеному настрої, бо на кожного чекає сюрприз. Який? Спочатку серед прикрас на ялинці замерехтіли маленькі золоті «записочки», прикріплені до гілочок бантиками. Кожен міг зняти собі одну, розгорнути і… прочитати фразу-пророцтво на наступний рік. Попервах то була весела розвага. Але, коли для однієї гості «значний прибуток у році прийдешньому» обернувся вагітністю й поповненням сім’ї, а для іншої «щаслива дорога» перетворилася на здійснення омріяної подорожі, розпочався справжній ажіотаж. Невдовзі стало бракувати гілочок для записок про світлі й хороші події в житті численних гостей, охочих до новорічних див. Тому під ялиночкою з’явилася «чарівна скринька», де тепер на всіх, хто переступить поріг святкового дому, чекає записочка-щастя.

Ну, а щодо ароматів скажу вам так. Знаєте, чим уже декілька років поспіль дуже яскраво пахне у нашому домі штучна ялинка? Солодощами! Бо замість іграшок прикрашаємо її… цукерками у яскравих обгортках, шоколадними «золотими монетками» та печивом у формі кола (таке можна і в крамниці знайти, і самим спекти). Прив’язуємо їх на ниточках по декілька на кожну гілочку, посеред гірлянд і дощиків. Мандаринки можна підвішувати у вирізаних із паперу сіточках або просто розкладати як декор під деревцем. Дуже незвично. Але й гарно! Ще й символічно – аби життя у наступному році було солодким і дім був повною чашею. До того ж кругла випічка символізує сонце, а воно несе із собою світло, тепло, добро. У формі сердечка – любов. Невже вам цього не хочеться? До речі, всяк, кому кортить, може зняти собі з ялинки щось до смаку, тому, аби наприкінці свят, ближче до Йордана, її гілочки не спорожніли зовсім, додаємо нових прикрас. Словом, забава!

А якою буде ваша ялинка цього року?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати