Перейти до основного вмісту

Як комісія «обставила» місію

04 грудня, 18:02

Коли опозиціонери невідомо для чого поставили на голосування питання про оголошення недовіри уряду, вони мали б парламентську трибуну використати ефективніше. Якщо вже недораховуєтесь потрібних голосів, то продемонструйте свою ефективність порушенням декілька важливих тем.

 Звичайно, першим питанням на порядку денному мали бути події на Євромайдані: негайне звільнення випадкових «жертв» та покарання винних у розбої.

А от друге, точно не менш важливе питання – це коментар того, про що написав у своєму мікро-блозі в «Твітері» віце-прем’єр РФ Дмитро Рогозін.

В учорашньому номері в матеріалі «Рогозін об’їжджав «нові володіння»? «День» наводив цитату пана Рогозіна: «За підсумками відвідування підприємств Миколаєва, Запоріжжя, Дніпропетровська та Києва зустрівся з прем’єром Азаровим. Потім він виїхав в Раду».

 Отже, що ми маємо? Віце-прем’єр Росії пише, що прем’єр-міністр України заїжджав до нього перед засіданням, на якому розглядалося питання про недовіру його уряду?

– Пане Олеже (звертаємося до лідера фракції ВО «Свобода» у парламентів Олега Тягнибока), може саме час було припинити ту остогидлу всім крикливо-свистячу вакханалію ваших депутатів в залі парламенту, і хоча б запитати у Миколи Яновича, про що той говорив з Рогозіним?!

Наприклад, читачів «Дня» дуже цікавить, яку таку роботу мав на увазі пан Рогозін, пишучи буквально з трапу літака в Києві:  «Відмінна новина! Попереду велика і вкрай важлива робота». А ще цікавіше, чому, після посилання на протокольну інформацію про поїздки ключовими підприємствами оборонного комплексу України Дмитро Рогозін вставляє фразу: «Над Києвом безхмарне небо» (натяк на фразу «Над всією Іспанією безхмарне небо», яка вважається паролем-сигналом до початку громадянської війни в Іспанії 1936 року). Як все це розуміти?  Звичайно, пан Рогозін відомий своїми епатажними витівками. Але все ж таки він – віце-прем’єр країни, офіційні перемовини з якою Україна останні півроку проходять в режимі… повного інформаційного вакууму.

Ми вже докотилися до того, що не лише про що говорили і про що домовилися – не повідомляють, але й про те, що хтось із уряду збирається з офіційним візитом – теж не повідомляють (приклад учорашнього візиту до Москви віце-прем’єра Юрія БОЙКА).

І зустріч Бойка, і чотири чартери в Україну «делегації Рогозіна», й інтерв’ю в Москві Азарова, і нескінченні телефонні переговори «Київ – Москва»… – все це моменти  для голу біля воріт української євроінтеграції. І здається, що після того, як м’яч під назвою «Вільнюський саміт» влучив у штангу, ми чи не щодня  ризикуємо зазнати поразки у грі «Інтеграція в ЄС». Принаймні нині команда, яка грає за Митний союз, виглядає значно професійнішою і зухвалішою, ніж та, яка обороняє ворота Європейської інтеграції України. Пригадуєте, коли на світ «з’явилася» комісія «Бойка – Шувалова»? А скільки працювала над європейською інтеграцією місія «Кокса – Кваснєвського»?

На зворотній дорозі з Вільнюса до Києва чула багато цікавих прогнозів щодо майбутнього нашої інтеграції: і те, що ми будемо в статусі неасоційованого члена МС і ЄС, і те, що увійдемо в ТС… Але найцікавішу відповідь отримала від одного бізнесмена, з етичних причин не можу назвати прізвище, бо спілкувалися ми  у форматі приватної розмови. Так от на моє запитання: навіщо Янукович взяв паузу на три місяці (адже нас запевняли, що Угоду ми підпишемо вже на саміті Україна – ЄС в лютому наступного року), він відповів, що за цей час можна встигнути допродати все, що ще не поділили. Може, й справді цим пояснюється така стрімка активність перемовин з РФ? Тоді команді за Євроінтеграцію саме час активніше включитися у гру і припинити мантри «Банду – геть» і «Юлі – волю», бо так можна не лише без воріт, а й без поля залишитися. В прямому і переносному сенсі…

P.S. У завтрашньому номері «Дня» на сторінці ЕКОНОМІКА читайте детальний аналіз візиту чотирьох чартерів російської урядової делегації до України (матеріал «Дешифровка сигналу Рогозіна»), а також про те, як на цих гостей відреагували в Дніпропетровському «Південмаші».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати