Як Путін привітав Зеленського
Йому не потрібен в Україні жоден президент. Йому потрібно, аби Держави Україна не було. Для цього йому потрібен хаос«Ми не маємо жодного бажання створювати проблеми новій українській владі», — сказав Путін і підписав указ про спрощену видачу паспортів жителям «ЛНР» і «ДНР», різко загостривши цим самим ситуацію на Донбасі. Аби завдати удару в спину, потрібно, аби супротивник відвів погляд, відвернувся, зайнявся своїми справами. П’ять років тому, коли Україна відвернула свою увагу на Майдан, Путін окуповував Крим і спробував окуповувати весь південний схід України. Перше вдалося, друге не дуже. Чекав п’ять років. Дочекався моменту між виборами та інавгурацією. Коли Порошенко вже не повністю Президент, а Зеленський ще не повністю президент. Путіну не потрібен в Україні жоден президент: ні Порошенко, ні Зеленський. Йому потрібно, аби Держави Україна не було. Для цього йому потрібен хаос. Сьогодні Кремль і його обслуга чинять несамовиті спроби зробити із Зеленського президента хаосу. Указ про роздачу паспортів жителям «ОРДЛО» — перший крок у цьому напрямі.
Російський телевізор святкує. Рівень тріумфування трохи менший, ніж з нагоди окупації Криму, але вищий, ніж той, що був торік, коли успішно було завершено спецоперацію з чергової узурпації влади і Путін залишився президентом. У студіях ток-шоу розлився густо-рожевий туман надій на продовження свята. У програмі «Вечер» Володимира Соловйова від 24.04.2019 «політолог» Корнілов урочисто оголосив: «Чекаємо наступного кроку — повернення рідного Донбасу до рідної Росії».
У програмі «60 минут» цього дня давали лідера ЛДПР. Же. був щасливий і благосний. Повідомив, що Путін підписав указ про роздачу паспортів жителям «ЛДНР» спеціально напередодні його, Же., дня народження, зробивши йому, таким чином, дарунок. Запевнив українців, що нічого страшного не відбувається. «Боятися нічого! Ми видали паспорти у Південній Осетії, Абхазії та Придністров’ї, і нічого не сталося!» — глумився Ж. Справді, «нічого не сталося», окрім того, що в результаті спецоперацій з роздачі російських паспортів Росія відторгла від Грузії Південну Осетію та Абхазію, а від Молдови — Придністров’я.
Добросердя Ж. не може тривати довго, оскільки від звуку власного голосу його організм збуджується і Ж. приходить в шаленство. Тому він почав кричати на Порошенка, заявивши, що президент України, який йде з посади, — «гірший від Гітлера». «Німецькі фашисти відкривали школи, навіть храми відкривали», — похвалив Же. свого далекого передвісника і закричав на присутніх у студії українців: «Забудьте Донецьк і Луганськ! Наступний Харків і Одеса!!».
Думки про обраного президента України, Володимира Зеленського, у мешканців російського телевізора розділилися. Думку абсолютної більшості висловила Ольга Скабєєва: «Зеленський нічим не кращий від Порошенка». На доказ на всіх російських телеканалах транслювали той фрагмент інтерв’ю Зеленського, де на запитання журналіста він відповідає: «Путін — ворог, указу про амністію не буде, особливого статусу Донбасу — не буде, а допомогти у врегулюванні може інформаційна війна».
Демонстрація цього фрагмента, певно, мала слугувати поясненням, чому Путін ухвалив указ про паспортну окупацію Донбасу після обрання Зеленського, і не приймав його під час президентства Порошенка, що, якщо дотримуватися формальної логіки, має означати, що Зеленський з погляду Кремля є більшою загрозою для жителів «ЛДНР», ніж Порошенко. Утім, про яку логіку в діях Кремля можна вести мову?
Проте не всі учасники російських шоу ненависті таврували Зеленського ганьбою, деякі були сповнені до нього ласки і прагненням оточити батьківською турботою. «Він (Зеленський. — І.Я.) мені як племінник троюрідний! — з ласкавою посмішкою людоїда вигукнув Же., — йому потрібно приїхати до Москви, в інститут світових цивілізацій, ми його тут підучимо».
Путінський указ про «паспортну окупацію» Донбасу, можливо, ще не найсильніша спецоперація Кремля щодо перетворення Зеленського на президента хаосу. Не менша, якщо не більша загроза йде від навали полчищ «доброзичливців» і радників, кожен з яких намагається наставити новообраного президента України на шлях істинний і дати йому пораду, дотримання яких в найкоротші терміни приведе Зеленського до політичного самогубства.
Зірка російського телевізора донецький «політолог» Олександр Семченко у програмі «60 минут» втовкмачував, що «Зеленському слід визнати, що 2014 року стався державний переворот»(!). Цієї миті широким планом показували обличчя «політолога» Семченка, і якихось помітних ознак безумства на ньому не виявлялося. Ні піни на сорочці, ні скуйовдженого волосся. Хіба що очі весь час скошені до носа, ну, то це у всіх, хто потрапляє до російського телевізора. У них там фейс-контроль такий. Цікаво, що маячню «політолога» Семченка всі уважно слухали і ніхто не поставив просте запитання: «Скільки хвилин Зеленський залишиться президентом після того, як назве події 2014 року «державним переворотом»? І чи не варто йому для прискорення процесу самогубства назвати Україну — «недокраїною», українців — «недонародом», а Крим — «повернутим до рідної гавані».
Тим часом, «політолог» Олександр Семченко продовжував свої пропозиції Зеленському, цього разу у вигляді живих картинок. «У момент інавгурації входять люди в масках і заарештовують Порошенка», — ледь прижмуривши очі марив «політолог» Семченко, але тут потік його марень перервала Скабєєва. «Та що ж ви такі кровожерливі! Це ж не в українській традиції!» — проявила незвичне милосердя Ольга Скабєєва, яку за непримиренність до ворога називали «залізною лялькою Путіна». І тут «політолог» Семченко повною мірою проявив свій український патріотизм. «В українській традиції — посадити покидьків на кіл! — заволав «політолог» Семченко. — В українській традиції — здерти з нього шкуру живцем! Ось це — в українській традиції!». Кінець цитати. Уміють все ж таки російські продюсери знаходити правильних гостей з України для своїх шоу.
Шанси стати наставниками Володимира Зеленського у Ж. і «політолога» Семченко дорівнюють нулю. Але це не означає, що серед полчищ радників, які прибігли до штабу переможця, не знайдеться провокатора, який зможе втертися в довіру до недосвідченого політика і своїми порадами породити хаос. У штабі Зеленського після його перемоги негайно з’явився, наприклад, політтехнолог Станіслав Бєлковський, людина, чий основний фах — провокація. Людина, чий донос, упакований у форму доповіді, став ідеологічним обгрунтуванням «справи ЮКОСа» та арешту Ходорковського. Людина, яка цілком відкрито називає себе провокатором і свій цикл на «Эхо Москви» так і назвав — «Російська провокація». Повідомляючи зі штабу Зеленського після перемоги, Бєлковський заявив, що «депутати Верховної Ради завтра всі як один полюблять Зеленського більше, ніж своїх дружин і коханок». Про те, наскільки можна вірити прогнозам та «експертним» оцінкам Бєлковського, можна судити з того, що наступного дня після того, як Бєлковський передрік цілковиту лояльність Верховної Ради до нового президента, до українського парламенту було внесено проект закону про радикальне скорочення президентських повноважень і спрощення процедури імпічменту.
За правління Януковича і до цього Україна була наповнена російськими політконсультантами, політологами та фахівцями з виборів, які заразом виконували делікатні доручення Кремля. Результатом, зокрема й цієї «повені» стала глибока політична криза, вибиратися з якого Україні довелося з кров’ю. Сподіватимемося, що на ці граблі українці більше не наступлять і будь-який український політик, побачивши на порозі російського консультанта, візьме мокрого рушника і пожене його до найближчого аеропорту. Це, мабуть, єдина порада, яку я, будучи громадянином країни-агресора маю право дати українській владі.