Перейти до основного вмісту

Міністерство фінансів готове шукати компроміс щодо податкових заходів у 2024 році - Марченко

01 серпня, 12:54
Фото з фейсбук сторінки Сергій Марченко

"Відкритий та конструктивний діалог є важливим під час напрацювання складних, але визначальних для держави рішень", - написав у Фейсбуці міністр фінансів України Сергій Марченко за підсумками зустрічі з Радою з питань підтримки підприємництва, у якій також взяли участь Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і керівник Офісу Президента Андрій Єрмак

"Тому наразі активно проводимо обговорення запропонованих Мінфіном законопроектів в частині змін до Податкового кодексу України.

Вчора мав відверту зустріч із економічними експертами для обговорення цього питання. А сьогодні разом з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і Керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком зустрілись з бізнесом в межах Ради з питань підтримки підприємництва.

Пріоритетне завдання - знайти оптимальний варіант, який дозволить профінансувати додаткову потребу на сектор безпеки та оборони у 2024 році. Та що не менш важливо - забезпечити необхідні для Сил оборони ресурси на 2025 рік.

Запропонований Мінфіном законопроєкт передбачає фінансування 500 млрд гривень у 2024 році на сектор безпеки та оборони. Це м’який шлях, де лише  1/4 частину, 120 млрд грн, пропонується профінансувати за рахунок податкових заходів. А все інше – за рахунок внутрішніх запозичень, перевиконання діючих доходів держбюджету, у тому числі за рахунок детінізації.

Питання забезпечення цих коштів є безапеляційною необхідністю. Від цього залежить обороноздатність держави.

Повномасштабна війна триває вже третій рік і Уряд робив все можливе, аби не підвищувати податки для бізнесу. Сьогодні цей крок є вимушеним. Всі інші джерела для збільшення фінансування Сил оборони вже вичерпано.

Ми проводимо обговорення пропозицій всіх зацікавлених сторін і готові шукати компроміс в питанні конструкції податкових заходів. Ключове зараз - питання часу. Рішення має бути ухвалено до вересня.

Домовились, що ці зустрічі є початком діалогу. Далі спільно працюватимемо в профільному парламентському комітеті, аби знайти найбільш ефективні рішення. Бізнес та експерти будуть долучені до цього.

Нагадаю, що кошти, надані міжнародними партнерами для державного бюджету, не можуть бути використані на фінансування військових потреб. Тому перекидання ресурсів з невійськових програм на армію є неможливим. Військові витрати покриваються виключно за рахунок внутрішніх ресурсів."

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати