Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В Україні щодня реєструють 29 нових випадків ВІЛ: чому тестування має стати нормою

01 грудня, 19:31

1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом — інфекцією, яка забрала життя близько 40,4 мільйона людей у світі. Водночас ВІЛ — це не вирок. Завдяки ранній діагностиці та лікуванню можливо врятувати життя і зупинити поширення епідемії.

Про важливість вчасного виявлення ВІЛ, тенденції захворюваності в Україні та підтримку ВІЛ-позитивних людей під час війни говорили на пресбрифінгу в Медіацентрі Україна у Києві. Захід, присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, об’єднав представників державного сектору охорони здоровʼя, Фундації АнтиСНІД-США в Україні, лікарів, членів громадських і міжнародних організацій, людей, які живуть з ВІЛ, а також блогерів і громадських активістів.

«Основний шлях передачі ВІЛ інфекції в Україні - статевий шлях. Він становить 80% від всіх людей, які були взяті на облік з вперше в житті  встановленим діагнозом ВІЛ. На другому місці інʼєкційний шлях. В цьому році щодня в Україні реєструється 29 нових випадків ВІЛ інфекції, 8 випадків СНІДу і 3 випадки смертей, зумовлених СНІДом», – зазначила Ольга Климова, фахівець відділу управління та протидії ВІЛ-інфекції Центру Громадського здоровʼя МОЗ України.

За словами Ольги Климової, за 10 місяців 2024 року було взято на облік майже 12 тисяч людей з діагнозом ВІЛ-інфекція, вперше встановленим в житті.

Голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна зазначила, що важливо, аби тестування на ВІЛ стало нормою в закладах первинної допомоги.

«З одного боку, ми працюємо з закладами охорони здоровʼя як з тими, що безпосередньо надають допомогу людям з ВІЛ, так і з тими, які цього не роблять, оскільки мають інший профіль. Наприклад, сімейні лікарі. Тут ми бачимо дуже великий пласт роботи. Нашеʼзавдання – зробити так, щоб тест на ВІЛ став нормою в закладах первинної допомоги», зазначила вона.

За її словами, раннє виявлення ВІЛ та своєчасний початок лікування — один з найефективніших підходів до зниження ризику передачі інфекції та збереження життя людини.

«Тестування на ВІЛ населення має стати буденною практикою, як вимірювання артеріального тиску або рівня глюкози. Ми всі маємо нарешті зрозуміти, що простий тест може допомогти встановити діагноз, вчасно розпочати лікування, зберегти здоров’я та життя й зрештою перервати ланцюг передачі інфекції. В середньому щомісяця 214 тисяч наших громадян проходять обстеження на ВІЛ, що є рекордним показником за останні 10 років» , –  наголосила Ярослава Лопатіна.

Подбати про своє здоров’я та пересвідчитись, що загрози немає, безкоштовне конфіденційне тестування можна пройти:

  • у свого сімейного лікаря;
  •  
  • у найближчому пункті тестування на ВІЛ;
  •  
  • у мобільних пунктах тестування AHF Ukraine: Ринок Дніпро, бульвар Кольцова, 12 (кожен понеділок  11:00 - 16:00), Контрактова площа (кожна пʼятниця 12:00 - 16:00)
  •  
  • Wellness Center AHF, Кабінет “Довіра”- м.Київ, вул.І.Крамського 21А, КМКЛ №5
  •  
  • AHF Checkpoint - м.Львів, вул. Антоновича, 20
  •  
  • Wellness Center AHF - м.Одеса, вул. Велика Арнаутська, 44

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати