У ISW пояснили, до чого готується росія, зробивши ставку на збільшення обсягів випуску БпЛА та ракет

Російська федерація продовжує виробляти та накопичувати ракети й ударні дрони для атак на Україну, що свідчить про незмінність намірів країни-агресорки перемогти у війні на полі бою, а також може бути ознакою підготовки до майбутнього прямого протистояння з НАТО.
Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт Інституту вивчення війни (ISW).
Щобільше, зі слів американських аналітиків, держава-агресорка продовжує експериментувати з "ударними пакетами", комбінуючи застосування ракет різних типів з "Шахедами" та дронами-імітаторами.
"Росія продовжує виробляти та накопичувати ракети й безпілотники для ударів по Україні, демонструючи незмінну відданість Росії виграшу війни військовими засобами", зазначають фахівці.
Як аргумент вони наводять дані Головного управління розвідки Міністерства оборони України про те, що станом на середину травня 2025 року російські збройні сили накопичили: понад 13 000 балістичних, крилатих та інших ракет, зокрема:
-
майже 600 балістичних ракет "Іскандер-М",
-
понад 100 гіперзвукових балістичних ракет "Кинжал",
-
майже 300 крилатих ракет Х-101,
-
понад 400 крилатих ракет "Калібр",
-
до 300 крилатих ракет Х-22/32,
-
близько 700 крилатих ракет "Онікс" та протикорабельних ракет "Циркон",
-
близько 60 балістичних ракет КН-23 північнокорейського виробництва,
-
близько 11 000 ракет ППО С-300/400.
При цьому обсяги виробництва нових засобів повітряного нападу у воєнній розвідці оцінюють на рівні близько 150-200 ракет на місяць. Зокрема, військові заводи держави-агресорки щомісяця випускають приблизно:
-
від 60 до 70 "Іскандер-М",
-
від 10 до 15 "Кинжалів",
-
від 20 до 30 Х-101,
-
від 25 до 30 "Калібрів",
-
до 10 Х-32,
-
загалом від 20 до 30 ракет "Онікс" та "Циркон".
Аналітики підкреслили, що до 1 червня масштаби російських повітряних атак на Україну зростали, зокрема ворог використовував і ракети. Однак операція Служби безпеки України "Павутина", в ході якої було знищено частину наявних у рф стратегічних бомбардувальників, внесла свої корективи й знизить здатність росії завдавати подальших великих ударів крилатими ракетами з повітряного базування по Україні.
Втім, зважаючи на те, що стратегічна авіація у Москви все ще залишається, росія й надалі зберігає можливість завдавати ударів по Україні ракетами, запущеними з повітря.
Водночас як заявив напередодні начальник служби зв'язків з громадськістю командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, основну ставку ворог нині робить не на ракети повітряного базування. За його словами, близько половини всіх ударних російських дронів далекого радіуса дії, запущених проти України, є імітаторами, тоді як інша половина – справжні безпілотники типу "Шахед". Це породження іранської оборонки вже давно домінує у російських ударних пакетах. Що ж стосується ракет, то останнім часом росіяни частіше використовують балістику наземного базування, аніж пускають крилаті ракети з повітря.
"ISW продовжує оцінювати, що зусилля росії щодо збільшення вітчизняного виробництва безпілотників і ракет, а також поточна адаптація ударних пакетів, ймовірно, є частиною ширших зусиль з підготовки до тривалої війни в Україні та, можливо, майбутньої війни проти НАТО", резюмували аналітики.
Нагадаємо, що як зазначив полковник, тактика окупантів полягає в тому, що вони постійно змінюють маршрути БпЛА і намагаються пускати їх на великих висотах — понад 2 кілометри від землі.