Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Ігнат порівняв запаси російських ракет зараз та рік тому

05 грудня, 09:17

Росіяни будуть діяти відповідно до свого стратегічного задуму, тому не варто недооцінювати загроз масованих обстрілів енергетичної інфраструктури України. Втім, наразі окупанти мають менший запас ракет, ніж минулого року.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, пише Рубрика.

"Вони, повірте, захочуть завдати нам якомога більшої шкоди. Нічого в їхній політиці не змінилося. Якщо вони ще не розпочали такі удари – вони можуть це зробити в будь-який інший день. Але в них немає стільки засобів, як було минулого року", – зазначив Ігнат, відповідаючи на питання щодо цьогорічних загроз масованого обстрілу енергосистеми України.

Він нагадав, що торік за 6 місяців атак на енергетику (з 9 вересня по 12 березня) по Україні було запущено приблизно 1100 крилатих ракет, з яких 750 вдалось збити українським захисникам.

Ще 30% з арсеналу окупанти залишили собі в запасах, загальна кількість яких на вересень минулого року складала приблизно 1600 одиниць.

"Зараз у них і "Кинжалів", і "Іскандерів" обох типів, і Х-22, і "Калібрів", і Х-101, і Х-555 разом 870. Тому, за моїми підрахунками, у них зараз ракет менше", – пояснив Ігнат.

Коментуючи торішні атаки дронів, він зазначив, що за той період атак на енергетику їх було випущено понад 1000 і до 750 – знищено.

"Зараз ситуація у росіян інша – в них є можливість і виробляти, і отримувати від Ірану більше дронів", – каже Ігнат.

Водночас він не відкидає й варіанту ворожого удару у вигляді комбінованих атак "Шахедами" і ракетами одночасно. Він підкреслює, що наразі окупанти не просто накопичують ракети – вони відновлюють свій стратегічний запас.

"Адже більшість з тих ракет, про які ми з вами говоримо, є ще й носіями тактичної ядерної зброї. Їм цей критичний запас потрібно мати, щоби погрожувати країнам НАТО та іншим їхнім ворогам", – підсумував Ігнат.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати