Для участі в мультитесті вступникам з ТОТ доведеться виїхати на підконтрольну Україні територію

Вступникам, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, для участі в національному мультипредметному тесті доведеться виїхати на підконтрольну уряду України територію. Повідомляється, що цьогоріч більше 300 тис. абітурієнтів успішно створили особисті кабінети і подали заявки на реєстрацію для участі в Національному мультипредметному тесті (НМТ) 2025 року.
Про це в телеефірі сказала генеральна директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, передає Рубрика.
"На жаль, ми не можемо проводити тестування на тимчасово окупованих територіях і на територіях, де є активні бойові дії, тому що безпекові ризики там занадто високі і, в принципі, організувати оцінювання там неможливо.
Тому вступникам, які на цих територіях перебувають, довелося реєструватися зараз в онлайні самостійно і обирати той населений пункт, де вони хотіли б пройти оцінювання. Тобто, на жаль, їм доведеться виїхати з цих небезпечних регіонів для того, щоб пройти оцінювання", – сказала Вакуленко.
Проте, як наголосила вона, вступники з тимчасово окупованих територій мають альтернативні способи вступу до закладів вищої освіти. Вони прописані в Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на територіях, де неможливо забезпечити виконання стандартів освіти України та/або стабільний освітній процес.
Вакуленко повідомила, що цього року більше 300 тис. абітурієнтів успішно створили особисті кабінети і подали заявки на реєстрацію для участі в Національному мультипредметному тесті (НМТ) 2025 року.
"Ми маємо понад 320 тис. вступників, які створили свої кабінети, і вже успішно зареєстровано понад 300 тис. потенційних учасників тестування", – сказала вона.
За її словами, 9 тис. осіб "не змогли завершити процедуру реєстрації, натиснувши останню кнопку".
Водночас є до 10 тис. заявок, які ще потрібно опрацювати. Вакуленко пояснила, що це ті заявки, які були подані в останній день реєстрації.
Також директорка УЦОЯО поінформувала, що 18 тис. осіб зареєструвалися для складання тесту за кордоном – у 33 країнах світу.
Посадовиця нагадала, що до 8 квітнявключно вступники можуть змінити місце потенційного проходження НМТ та переобрати четвертий предмет, який будуть складати.
Абітурієнти мають пройти тестування з трьох основних предметів:
-
українська мова,
-
історія Україн,
-
математика.
А також з одного предмету на вибір вступника – іноземні мови, фізика, хімія, біологія, географія, українська література.