У Генштабі пояснили, для чого потрібно створювати нові бригади замість поповнювати ті, що існують
В умовах збільшення чисельності російських військ та розширення фронту українська армія змушена створювати нові бригади замість поповнювати ті, що існують.
Про це розповів речник Генерального штабу ЗСУ капітан Дмитро Лиховій у коментарі "УП".
За словами речника Генштабу капітана Дмитра Лиховія, ворог за останній час збільшив кількість особового складу майже на 100 тисяч осіб і розширив лінію фронту, яка тепер сягає 1300 км.
У такій ситуації командування прийняло рішення формувати нові підрозділи для зміцнення оборони.
"Для того, щоб закривати фронт, у складі ЗС України й необхідно створювати нові бригади. Іншого дієвого способу протидіяти переважаючому противнику просто немає. Адже на сьогодні ми маємо 1300 км протяжності фронту з активними бойовими зіткненнями", наголосив офіцер.
Згідно з Лиховієм, ворог на окремих ділянках має чисельну перевагу, іноді у п'ять разів більшу, що створює значну загрозу для позицій ЗСУ. Тому, коли виникає небезпека прориву, до проблемних зон перекидаються сформовані батальйони з інших частин.
Це логічний та внормований статутом спосіб дій для посилення оборони: коли на проблемних ділянках фронту є загроза прориву, на нього переводяться підрозділи з неатакованих ділянок, запевняє речник ГШ.
У поточних умовах ЗСУ не мають можливості швидко поповнювати наявні бригади новим особовим складом, оскільки новоприбулі бійці потребують часу на адаптацію та злагодження в підрозділі. Тому для посилення окремих ділянок фронту залучають вже готові до виконання завдань підрозділи.
"Для ротації й заміни вже існуючих бригад також потрібні бригади. Простим поповненням бригад, які зазнали значних втрат, теж не можна обмежитися, тому що вони потребують бойового злагодження. Для їхньої заміни та виведення з району бойових дій потрібні нові бригади", підкреслив офіцер.