Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Два фільми про російсько-українську війну – серед номінантів на премію від Міжнародної асоціації документального кіно

06 грудня, 12:41
Фото: Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk/Facebook

Два фільми про російсько-українську війну опинилися у списку номінантів на щорічну премію IDA Documentary Awards від Міжнародної асоціації документального кіно (International Documentary Association, IDA).

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на пресслужбу премії.

У IDA повідомили, що цьогоріч комітет премії отримав 669 заявок у всіх категоріях із 48 країн.

Так, у категорії STREAM BEST FEATURE опинилася стрічка польського режисера Мачека Гамели "Звідки куди" (In the Rearview).

Це повнометражний документальний фільм, який ілюструє збірний образ українських переселенців: дітей, жінок, літніх людей та чоловіків, які після вторгнення Росії змушені були залишити свої домівки і їхати у невідоме майбутнє. Події стрічки відбуваються в евакуаційному бусику. Водієм був сам режисер фільму Мачек Гамела.

У категорію STREAM BEST SHORT додали короткометражну картину Дмитра Сухолиткого-Собчука "Літургія протитанкових перешкод".

У фільмі йдеться про події повномасштабної війни в Україні. Режисер показав те, як українці допомагають армії — змінюють свої професії та пристосовуються до потреб воєнного часу. Кожен намагається бути корисним, тому в художніх майстернях скульптори виготовляють протитанкові перешкоди.

Стрічка дебютувала 13 серпня 2022 року на Sarajevo Film Festival.

Міжнародну асоціацію документального кіно заснували 1982 року в США. Вона підтримує роботу документалістів та культуру документального кіно, захищає права документалістів, активістів та журналістів у світі.

Цьогорічна церемонія нагородження відбудеться 12 грудня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати